Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Idegenben szerzett előnyt a vásárhelyi kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2019. május 18., 19:54 utolsó módosítás: 2019. május 18., 20:39

Fölényesen nyerte meg a Medgyesi VSK elleni kiszállását a Marosvásárhelyi VSK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásának (11-12. helyek) harmadik fordulójában.

Az utolsó játékrészben messze felülmúlták ellenfelüket a vendégek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Szorosan kezdődött a szombat esti találkozó, az első negyed pontegyenlőséggel zárult, aztán a szünet előtt a VSK átvette az irányítást.

A meccs második részében már nem adták ki a kezükből a vezetést a vásárhelyiek,

sőt az utolsó játékrészben fölényes győzelmet szereztek.

A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését kedden 19 órától játsszák Marosvásárhelyen, és egy esetleges hazai sikerrel a VSK bebiztosítja a 11. helyét a bajnokságban.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 11-12. helyek, 1. mérkőzés:
Medgyesi VSK–Marosvásárhelyi VSK 60–85 (20–20, 13–20, 14–17, 13–28).
VSK: Sánta 20, Engi 15 (5), Bölöni 12 (2), Kalve 12 (1), Solopa 9, Borșa 7, Ștețca 6 (10), Kilyén 4, Szilveszter, Costasuc, Cristian.