Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Ezúttal kikapott a hosszabbításban a romániai női jégkorong-válogatott

Horváth Bálint Ottó 2019. december 08., 10:00 utolsó módosítás: 2019. december 08., 10:11

Elszenvedte első vereségét a bulgáriai női divízió 3-as jégkorong-világbajnokságon a romániai válogatott, szombaton késő este hosszabbításban maradt alul a házigazdákkal szemben.

Archív Fotó: Daniel Maximilian Milata

George Pogăcean és Nagy Béla szövetségi edzők csapata az első harmadban hátrányba került, a folytatásban azonban Alina Oprea két és Csiszér Tímea egy találatával mindössze négy perc alatt fordított, és kétgólos vezetést dolgozott ki. Ez azonban csak nagyon rövid ideig tartott, a bolgárok ugyanis egyből felzárkóztak.

A romániai játékosok ezután nem tudták megőrizni minimális előnyüket,

másfél perccel a vége előtt ugyanis a házigazda kiegyenlített, és hosszabbításra mentette a párharcot. Az ötperces ráadásban végig emberhátrányban játszott a román együttes, amely nem tudta kivédekezni a hazai támadásokat, Veronika Metanova duplájával Bulgária örülhetett a legvégén.

Az összecsapás rendkívül durvára sikeredett,

mindkét oldalon nagyon sok volt a kiállítás, a romániai csapatnál Laczkó-Szabó Zsuzsanna tizennégy percet nem játszhatott, ebből tíz percig fegyelmi büntetés miatt.

A romániai válogatott korábban hosszabbításban múlta felül Hongkongot, illetve fölényesen győzte le Dél-Afrikát. Az együttes vasárnap 16.30-kor Litvánia ellen játszik,

mindenképpen győzelemre van szüksége az első hely megtartásáért.

Női jégkorong, divízió 3-as világbajnokság, 3. forduló:
Bulgária–Románia 4–3 – hosszabbítás után (1–0, 1–3, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Tina Lisikova (12.), Veronika Metanova (34., 65.), Andrea Koceva (59.) illetve Alina Oprea (29., 32.), Csiszér Tímea (33.).
Kapura lövések: 27–23.
Kiállításpercek: 35–26.