Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Hátrányból állt fel a Sportklub

Dobos László 2019. szeptember 30., 21:58 utolsó módosítás: 2019. szeptember 30., 22:09

Két góllal vezetett az ellenlábas, innen fordítva győzött hárommal a Csíkszeredai Sportklub hétfőn este Debrecenben a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A csíkiak pontszámban utolérték az éllovast, gólkülönbségük miatt a harmadik helyen állnak.

Gyors-passzos játékával, sok korcsolyázásával felőrölte ellenfelét a Sportklub Fotó: Récz Csaba

Pörgős, jó iramú hokit hozott a Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub találkozó első harmada, amikor bár többet támadott a vendégcsapat – két közelről elért találattal 13 perc után 2–0-ra vezetett a házigazda.

A Sportklub öt percen belül egyenlített, előbb Shalla ütött be közelről egy kipattanót (2–1), majd szép akció végén Brophey talált be Hetényi hálójába (2–2).

Sokáig nem tartott az öröm, a következő támadásnál hibázott a csíki védelem, a kapu előtt üresen hagyott Sági közelről legyőzte Szamankovot, a Sportklub kapusát (3–2).

Fotó: Récz Csaba

Kemény csatát hozott a második harmad is, az egyedüli találatot Rokaly Szilárd érte el, a fiatal székelyföldi csatár gyönyörű egyéni akció végén belőtte csapata harmadik gólját (3–3).

Két gyors vendéggóllal kezdődött a harmadik játékrész, sorrendben Shalla (3–4) és Brophey (3–5) volt eredményes, ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, a folytatásban a Debrecen alig tudott veszélyesebb gólhelyzetet kialakítani, a csíkiak pedig Shalla újabb találatával (3–6) magabiztos győzelmet arattak a hajdúsági városban.

Beczéék veretlenek maradtak az Erste Ligában, a Sportklub hét mérkőzésből négy találkozót a rendes játékidőben nyert meg, hármat pedig a ráadásban. Pénteken két dobogós csapat összecsapásának ad majd otthont a Vákár Lajos Műjégpálya, a harmadik helyen álló Sportklub az éllovas dunaújvárosiakat fogadja.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 3–6 (3–2, 0–1, 0–3)
Gólszerzők:
Mazzag Dániel (6. perc), Jakub Izacky (13.) és Sági Martin (18.), illetve Joshua Shalla (16., 41. és 56.), Evan Brophey (18. és 42.) és Rokaly Szilárd (31.).
Kapura lövések: 28–42.
Büntetőpercek: 4–6.
Játékvezetők: Németh Márton és Soós Dániel, illetve Vincze Péter és Szabó Dániel.

Az állás: 1. Dunaújvárosi Acélbikák 18 pont (32–10)/6 meccs, 2. FTC-Telekom 18 (38–17)/6, 3. Csíkszeredai Sportklub 18 (36–18)/7, 4. Brassói Corona 13/7, 5. Debreceni EAC 9/6, 6. Gyergyói HK 8/7. 7. Újpesti TE 7/6, 8. Schiller-Vasas 4/7, 9. Hokiklub Budapest 4/6, 10. Fehérvári Titánok 3/8.