Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Halasztásokkal folytatódik a megyei

Zátyi Tibor 2019. március 07., 11:17 utolsó módosítás: 2019. március 07., 12:40
HIRDETÉS

Csonka fordulóval kezdődik a tavaszi idény a labdarúgó 4. Liga nyugati csoportjában, a hét végére tervezett hét mérkőzésből csak ötöt rendeznek meg.

A csoportgyőzelemért kiélezett küzdelem várható Fotó: Barabás Ákos

Az előzetes kiírás szerint már múlt hét végén el kellett volna rajtolnia a tavaszi idénynek, ám a csoportban szereplő együttesek kérésére a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület egy héttel eltolta a rajtot.

Az egyhetes csúszás miatt beiktatnak egy hétközi fordulót is, a 23. játéknapot május 10-én, a 24.-et pedig május 12-én rendezik meg.

Rendkívül szoros az élmezőny a nyugati csoportban, a bajnoki címvédő Székelykeresztúri Egyesülés csak jobb gólkülönbségével előzi meg a második Székelyudvarhelyi Sportingot. A harmadik Nagygalambfalva hátránya egy pont, míg a negyedik Lövéte három egységre van az éllovastól.

Fotó: Barabás Ákos

A keleti csoportban jövő hét végén játszanak a csapatok,

az első helyezett Gyergyószentmiklósi VSK előnye öt pont a második Maroshévízi Mureșullal szemben. Az alapszakasz végén a két csoport győztese oda-visszavágós párharcban dönti el, ki lesz Hargita megye bajnoka.

Az 5. Liga Udvarhely és Csík körzeti csoportjában, illetve a 6. Ligában március 24-én folytatódnak a küzdelmek.

A 6. Ligával kapcsolatos hír, hogy a táblázaton tizenegyedik helyezett Kányádi SK után

a harmadik Szentegyháza II. is bejelentette, hogy játékoshiány miatt visszalép a további küzdelmektől.

A Román Kupa 2. fordulójából elhalasztott Zeteváralja–Gyergyószentmiklósi Jövő mérkőzést múlt szombaton Zetelakán pótolták, a vendégek 8–2-es sikerrel léptek tovább a következő körbe.

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 14. forduló:
Homoródalmási Homoród–Agyagfalvi Lendület – szombaton 14 órától
Székelyudvarhelyi Sporting–Szentábrahámi Andycom – szombaton 15 órától
Farkaslaka SE–Székelyvarsági Tartód (Székelyudvarhelyen) – vasárnap 13 órától,
Nagygalambfalvi SE–Zetelaki Fenyő – vasárnap 15 órától,
Lövétei Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal – vasárnap 15 órától,
Malomfalvi Ifjúság–Betfalvi Küküllő – halasztva, március 23.,
Székelykeresztúri Egyesülés–Szentegyházi Vasas – halasztva, március 31.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, Nyugati csoport
M GY D V GK P
1. Nagygalambfalva 26 19 2 5 66–36 59
2. Székelykeresztúri Egyesülés 26 17 3 6 92–40 54
3. Lövéte 26 17 2 7 59–37 53
4. Székelyudvarhelyi Roseal 26 13 6 7 49–28 45
5. Farkaslaka 26 13 3 10 64–46 42
6. Malomfalva 26 12 4 10 60–61 40
7. Székelyudvarhelyi Sporting 26 11 5 10 66–76 38
8. Zetelaka 26 11 3 12 42–45 36
9. Homoródalmás 26 10 3 13 65–72 33
10. Agyagfalva 26 8 8 10 55–50 32
11. Szentegyháza 26 10 2 14 53–64 32
12. Szentábrahám 26 6 3 17 49–83 21
13. Betfalva 26 5 5 16 34–67 20
14. Székelyvarság 26 4 3 19 37–86 15

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS