HIRDETÉS

Halasztásokkal folytatódik a megyei

Zátyi Tibor 2019. március 07., 11:17 utolsó módosítás: 2019. március 07., 12:40
HIRDETÉS

Csonka fordulóval kezdődik a tavaszi idény a labdarúgó 4. Liga nyugati csoportjában, a hét végére tervezett hét mérkőzésből csak ötöt rendeznek meg.

A csoportgyőzelemért kiélezett küzdelem várható Fotó: Barabás Ákos

Az előzetes kiírás szerint már múlt hét végén el kellett volna rajtolnia a tavaszi idénynek, ám a csoportban szereplő együttesek kérésére a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület egy héttel eltolta a rajtot.

Az egyhetes csúszás miatt beiktatnak egy hétközi fordulót is, a 23. játéknapot május 10-én, a 24.-et pedig május 12-én rendezik meg.

Rendkívül szoros az élmezőny a nyugati csoportban, a bajnoki címvédő Székelykeresztúri Egyesülés csak jobb gólkülönbségével előzi meg a második Székelyudvarhelyi Sportingot. A harmadik Nagygalambfalva hátránya egy pont, míg a negyedik Lövéte három egységre van az éllovastól.

Fotó: Barabás Ákos

A keleti csoportban jövő hét végén játszanak a csapatok,

az első helyezett Gyergyószentmiklósi VSK előnye öt pont a második Maroshévízi Mureșullal szemben. Az alapszakasz végén a két csoport győztese oda-visszavágós párharcban dönti el, ki lesz Hargita megye bajnoka.

Az 5. Liga Udvarhely és Csík körzeti csoportjában, illetve a 6. Ligában március 24-én folytatódnak a küzdelmek.

A 6. Ligával kapcsolatos hír, hogy a táblázaton tizenegyedik helyezett Kányádi SK után

a harmadik Szentegyháza II. is bejelentette, hogy játékoshiány miatt visszalép a további küzdelmektől.

A Román Kupa 2. fordulójából elhalasztott Zeteváralja–Gyergyószentmiklósi Jövő mérkőzést múlt szombaton Zetelakán pótolták, a vendégek 8–2-es sikerrel léptek tovább a következő körbe.

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 14. forduló:
Homoródalmási Homoród–Agyagfalvi Lendület – szombaton 14 órától
Székelyudvarhelyi Sporting–Szentábrahámi Andycom – szombaton 15 órától
Farkaslaka SE–Székelyvarsági Tartód (Székelyudvarhelyen) – vasárnap 13 órától,
Nagygalambfalvi SE–Zetelaki Fenyő – vasárnap 15 órától,
Lövétei Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal – vasárnap 15 órától,
Malomfalvi Ifjúság–Betfalvi Küküllő – halasztva, március 23.,
Székelykeresztúri Egyesülés–Szentegyházi Vasas – halasztva, március 31.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, Nyugati csoport
M GY D V GK P
1. Nagygalambfalva 20 15 1 4 49–25 46
2. Lövéte 20 13 2 5 44–30 41
3. Székelykeresztúri Egyesülés 20 12 3 5 68–32 39
4. Székelyudvarhelyi Roseal 20 10 5 5 35–16 35
5. Székelyudvarhelyi Sporting 20 10 5 5 53–50 35
6. Farkaslaka 20 9 3 8 49–35 30
7. Zetelaka 20 9 3 8 31–29 30
8. Malomfalva 20 8 4 8 42–47 28
9. Szentegyháza 20 8 2 10 42–47 26
10. Agyagfalva 20 5 7 8 39–39 22
11. Homoródalmás 20 6 3 11 45–61 21
12. Szentábrahám 20 5 2 13 39–61 17
13. Betfalva 20 4 5 11 23–46 17
14. Székelyvarság 20 2 3 15 24–65 9

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS