Ezt a meccset nehéz lett volna megnyerni: kihagyott büntető, és három öngól

Gergely Imre 2018. október 15., 13:03 utolsó módosítás: 2018. október 15., 13:04

Elszenvedte első vereségét a Gyergyóremetei Kereszthegy együttese a teremlabdarúgó 2. Liga idei kiírásában. A Fortius Buzău látogatott a hét végén a remetei sportcsarnokba, a vendégek el is vitték a három pontot.

Már az első félidőben eldőlt a remetei mérkőzés Fotó: Facebook/ACS Fortius 2014 Buzău

Az első félidőben egyértelműen a bodzavásári csapat volt a jobb, 0–4 is állt az eredményjelzőn. Szünetig szépített a hazai csapat. Térfélcsere után már kiegyenlítettebbé vált a játék, sikerült közelebb zárkóznia a remeteieknek, de így is három góllal, 6–3-ra nyert a Fortius.

A találkozóval kapcsolatban érdemes megemlíteni, hogy

a közönség ritka módon négy öngólt is láthatott, ebből három hazait.

Emellett a remeteiek részéről kimaradt egy hatméteres, a vendégek pedig két tízméteres kisbüntetőt rontottak.

Rajtolt az U16-os bajnokság is

Öt Hargita és Kovászna megyei csapat alkotja az U19-es korosztályú futsalbajnokság 3. csoportjának mezőnyét. Az első mérkőzés vasárnap zajlott Kézdivásárhelyen, ahol a házigazda KSE a Gyergyóremetei Kereszthegy fiataljait fogadta. A remeteiek újoncok a sorozatban, és ennek megfelelően a tapasztaltabb háromszékiek különösebb nehézség nélkül 7–2-re nyerték a találkozót. Ugyanebben a csoportban csütörtökön 18.30-tól Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–FK Székelyudvarhely mérkőzést rendeznek. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal visszalépése miatt a Csíkszeredai Imperial Wet az első fordulóban szabadnapos.

A Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó hétfőn 18.30-kor a Kézdivásárhelyi SE-t fogadja a szárhegyi sportcsarnokban.