Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Elkeltek a bajnoki címek az Udvarhely körzetiben

Zátyi Tibor 2019. június 11., 13:17 utolsó módosítás: 2019. június 11., 13:53
HIRDETÉS

Farcád csapata nyerte a labdarúgó 5. Liga udvarhelyszéki csoportját, a múlt hét végén rendezett 24. fordulóban aratott újabb győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert. A második és harmadik helyre viszont még négy csapat is pályázik.

A Farcádi SE jövőre egy osztállyal fennebb szerepelhet Fotó: Veres Nándor

A házigazdák fordulója volt a 24. játéknap az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában: a megrendezett hat mérkőzésen egy döntetlen mellett öt hazai győzelem született. Farcád a hosszabbításban szerzett góllal 2–1-re legyőzte Bogárfalvát, így matematikailag is bebiztosította bajnoki címét (előnye kilenc pont maradt a második Homoródszentmártonnal szemben), a következő szezonban már a 4. Ligában szerepelhet.

HIRDETÉS

A második és harmadik helyért még ádáz harc várható, hiszen a második Szentmárton előnye két pont Zetelaka II.-vel szemben, továbbá egy jó hajrával még Bogárfalva és Felsőboldogfalva is felérhet a dobogóra.

A 6. Ligában csupán három mérkőzést rendeztek meg, Máréfalva és Homoródszentmárton Szentegyháza II. és Kányád bajnokságból való kiállása miatt játék nélkül jutott a három ponthoz, akárcsak Homoródszentpéter, mivel Székelyderzs nem jelent meg a vasárnapra tervezett mérkőzésen.

A 6. Ligát korábban megnyert Székelyudvarhelyi Golimpiákosz zsinórban 22. győzelmét aratta, ezúttal Szentlélek otthonában nyert.

A második helyen a Parajdi SK otthonában szerzett győzelmének köszönhetően Zeteváralja végzett. Kérdéses, hogy melyik csapat lesz a harmadik, Székelyderzs gólkülönbsége a meg nem jelenés miatt csökkent, így a hét végén szabadnapos Kissolymos megelőzte.

Labdarúgó 5. Liga, udvarhelyszéki csoport, 24. forduló:

Kápolnás–Kobátfalva 3–3 (1–1)
Gólszerzők: Elekes Tibor (19.), Csíki Csaba (48.), Both Lajos (58.), illetve Demeter Zsolt (18.), Zsigmond Attila (50.), Boros Zoltán (69.).

Bögöz–Gagy 4–1 (2–0)
Gólszerzők: Káló Zsolt (39.), Gál Zsolt (45.), Botorok Bálint (61.), Péter Róbert (65.), illetve Fazakas Árpád (82.).

Farcád–Bogárfalva 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Benedek Elemér (17.), Kerestély József (90+2.), illetve Györgydeák Milán (7.).

Zetelaka II.–Siménfalva 4–1 (2–0)
Gólszerzők: Vincze Róbert (38., 43.), Csergő Szilárd (65.), Miklós Attila (86.), illetve Bak Szabolcs (82.).

Homoródszentmárton–Parajdi SE 5–0 (2–0)
Gólszerzők: Bencze Rajmond (14.), Kerekes Attila (18.), Szente Hunor (77., 89.), Szabó Attila (80.).

Korondi Ifjúság–Alsóboldogfalva 6–1 (2–0)
Gólszerzők: Máthé Márton Szabolcs (4.), Tófalvi Szabolcs (14.), Bertalan Sándor (61., 88.), Ambrus Zoltán (63.), Balázs László (90.), illetve Zsigmond Zoltán (56.).

Labdarúgó 5. Liga, Hargita megye, Udvarhely körzeti bajnokság
M GY D V GK P
1. Farcád 26 19 2 5 62–27 59
2. Homoródszentmárton 26 14 8 4 76–46 50
3. Zetelaka II. 26 15 3 8 59–34 48
4. Felsőboldogfalva 26 13 5 8 47–31 44
5. Bogárfalva 26 14 2 10 74–73 44
6. Korondi Ifjúság 26 11 8 7 57–44 41
7. Bögöz 26 12 3 11 65–57 39
8. Kobátfalva 26 9 6 11 48–50 33
9. Siménfalva 26 10 3 13 52–69 33
10. Gagy 26 9 3 14 54–59 30
11. Parajdi SE 26 9 3 14 52–63 30
12. Alsóboldogfalva 26 7 5 14 41–74 26
13. Kápolnásfalu 26 6 4 16 55–82 22
14. Csekefalva 26 6 1 19 40–73 19

6. Liga, 24. forduló:

Homoródszentpéter–Székelyderzs 3–0, játék nélkül, a vendégek nem jelentek meg.

Szentlélek–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 0–4 (0–3)
Gólszerzők: Balázsi Csaba (13., 55.), Pál Lehel (29., 35.).

Oklánd–Alsósófalva 5–2 (1–0)
Gólszerzők: Egyed Csongor (21., 61.), Egyed Levente (67.), Csíki Miklós (75., 81.), illetve Lukács Tibor (56.), Fülöp László (68.).

Parajdi SK–Zeteváralja 2–3 (1–1)
Gólszerzők: Szekeres Péter (26.), Ambrus Attila (86.), illetve Sánduj Zsolt (5., 71.), Simma Emil (69.).

Szentegyháza II.–Máréfalva 0–3 (játék nélkül)

Kányád–Homoródszentpál 0–3 (játék nélkül) 

Kissolymos szabadnapos volt.

Labdarúgó 6. Liga, Hargita megye, Udvarhely körzeti bajnokság
M GY D V GK P
1. Golimpiákosz 24 24 0 0 138–13 72
2. Zeteváralja 24 16 2 6 73–39 50
3. Kissolymos 24 14 1 9 74–65 43
4. Parajdi SK 24 13 2 9 60–48 41
5. Oklánd 24 13 1 10 59–67 40
6. Máréfalva 24 10 1 13 47–61 31
7. Homoródszentpál 24 10 1 13 50–75 31
8. Székelyszentlélek 24 9 3 12 55–79 30
9. Alsósófalva 24 8 3 13 42–60 27
10. Szentegyháza II. 23 8 2 13 36–47 26
11. Székelyderzs 23 8 1 14 34–61 25
12. Homoródszentpéter 24 7 2 15 47–60 23
13. Kányád 22 4 1 17 26–66 13

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS