Eldőlt, nem lesz ott a rájátszásban az Imperial Wet

Székelyhon 2018. március 24., 20:57 utolsó módosítás: 2018. március 24., 21:11

Sima győzelmet aratott a Csíkszeredai Imperial Wet a román teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában. Szőcs Loránd legénysége szombaton délután 11–0-ra győzte le hazai pályán a sereghajtó Marosvásárhelyi City’us együttesét.

Fotó: Gecse Noémi

Egyoldalú mérkőzés láthattak szombaton a csíki nézők, a hazai gárda az első perctől az utolsóig támadott, a fiatal vásárhelyi együttes pedig védekezett, és ellentámadásokkal próbálkozott.

Közel 11 percet bírtak ki gól nélkül Kacsó Endre tanítványai, ezt követően sorra lőtték a gólokat az Imperial játékosai.

A csíkiak már a meccs előtt tudhatták, hogy biztosan nem kerülnek be a rájátszásba. Ezt már sejteni lehetett korábban, ugyanis csak akkor előzhették volna meg a Jászvásári Poli CSM-t, ha a moldvaiak hazai pályán nem tudják legyőzni a Resicabányai Muncitorult. Nagyon kevés esély volt a papírforma borulására, és nem is lett meglepetés, ugyanis a jászvásáriak pénteken 9–2-re győztek.

Az Imperial Wet így a 7. pozícióban végez, és nem jut be a felsőházi rájátszásba.

Final Four Csíkszeredában
Csíkszereda lesz a házigazdája idén a teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjének. Szerdán és csütörtökön (március 28-29.) az Erőss Zsolt Aréna ad otthont a Final Fournak. Íme, a szerdai elődöntő műsora: Jászvásári Poli CSM–Temesvári Informatica (17 óra) és Csíkszeredai Imperial Wet–Dévai Autobergamo (19.30). A döntő csütörtökön 18 órakor kezdődik.

Bár a Dunărea Călărași, a Jászvásári Poli CSM és az Imperial Wet egyformán 24–24 pontot összesít (a Duna-partiaknak még hátravan egy meccse az FK Székelyudvarhellyel), a rangsorolásnál az egymás ellen elért eredmények számítanak: a csíkiak a jászvásáriakkal és a călărași-iakkal szemben is alulmaradnak, mindkét gárdával egy-egy vereség és egy-egy döntetlen a mérleg.

Teremlabdarúgás, 1. Liga, 18. forduló:
Csíkszeredai Imperial Wet–Marosvásárhelyi City'us 11–0 (5–0),
gólszerzők: Alvaro (11., 25. és 36. perc), Nuninho (15.), Cesar (17. és 20.), Morada (18., 34. és 36.), Dobri Norbert (29.) és Duque (40.).