HIRDETÉS

Elázva futottak a ditrói hegyeken

Gergely Imre 2017. június 19., 17:06 utolsó módosítás: 2017. június 19., 17:09

A bemelegítés pillanatától kezdve egészen a hazautazásig egyvégtében verte az eső a vasárnap lezajlott Szent Gellért Cross terepfutóverseny résztvevőit, de nem adták fel, közel százan futottak végig a 8 kilométeres, illetve félmaratoni távon.

Sem az eső, sem a sár, sem a szintkülönbség nem szegte kedvét az elszánt futóknak Fotó: Köllő Edit Teréz

Kilencvenöt versenyző indult összesen. Jellemzően a hosszabb távra a profik, tapasztaltabbak neveztek be, akik a Pricske csúcsáig szaladtak folyamatosan felfelé és onnan vissza, a rövidebbre pedig azok jelentkeztek, akiknek még sok lenne egyszerre 21 kilométernyi szaladás.

Emellett még hét család is rajthoz állt, szülők kisgyermekekkel, hogy közösen szaladjanak két kilométert.

HIRDETÉS
Mindenki épségben visszatért, csak jó visszajelzéseket kaptunk

– összegezte egy mondatban a legfontosabbakat a főszervező Köllő Edit Teréz.

A férfiak közül elsőként a 8 kilométeren a tekerőpataki Fórika Szabolcs ért célba 00:37:06-os időeredménnyel, a hölgyek mezőnyében pedig a szárhegyi Vakaria Edit volt a leggyorsabb, aki 00:43:15 alatt futotta le a 8 kilométert.

A félmaratoni távon a csíkszeredai Takács Szabolcs győzött 01:39:22-vel, míg a nőknél a szovátai Dósa Ibolya Judit lett az első 02:28:24-es idővel.

A házigazda ditróiak (D), mellett az ország számos településéről érkeztek versenyzők, így díjazottak voltak Gyergyószentmiklós (GY). Tekerőpatak (T), Görgényszentmimre (GSZ) Szárhegy (SZH), Szilágynagyfalu (SZN), Marosvásárhely (MV), Csíkszereda (CS) Szászrégen (SZR), Marosludas (L), Szováta (SZ), Maroshévíz, Sepsiszentgyörgy (S), Csíkdelne (CSD), Csíkszentsimon (CSS), Remete (R), Szentegyháza (SZE), Székelyudvarhely (U), Csomafalva (CSF), Parajd (P) futói is.

Több versenyző nem jegyezte be a jelentkezésnél a lakhelyét, így lehetséges, hogy még más helységekből érkezettek is dobogós helyezéseket értek el.

A dobogósok névsora korosztályok szerint (fiúk, illetve lányok)
8 kilométeres krossz:
12–15 éves korosztály: 1. Koós Krisztián (T), 2. Páll Tamás (GY), 3. Keresztes Előd (GY), illetve Molnár Katalin (D), 2. Fórika Erika (T), 3. Csibi Krisztina (Ditró).
16–18 évesek: 1. Fórika Szabolcs (T), 2. Josif Bobiș (GSZ), 3. Balázs Simon, illetve 1. Simon Tünde Zsuzsanna (D), 2. Sipos Bernadett.
19–29: 1. Keresztes Zsolt (GY), illetve 1. Vakaria Edit (SZ), 2. Kiss Gabriella (D), 3. Köllő Tünde (D).
30–39: 1. Kocsis Zoltán (SZN), 2. Kocsis Sándor (MV), 3. Bálint Ralf Hermann (CS), illetve 1. Kocsis Éva (SZN), 2. Rodica Biriș (R), 3. Maria Mirabela Joandrea.
40–49: 1. Robert Costin (L), 2. Csiszér Csongor (CS), 3. Páll Attila (GY), illetve 1. Rácz Zsuzsanna Tímea (CS), 2. Balázs Tünde Katalin, 3. Bajkó Margit (D).
50–59: 1. Kozomos Lajos (SZ), illetve 1. Niculina Cotoi (GSZ), 2. Doina Bobiș (GSZ).
60–69: 1. Imre István, 2. Vita Emil (MH), 3. Molnár János (T), illetve 1. Páll Erzsébet (S).
70 év felettiek: 1. Benő Zoltán (CSD), 2. Keresztes Gyula (CS), 3. Sándor István (CSS).

Félmaraton, 21 kilométer:
16–18 éves korosztály: 1. Zerkula Lehel (GY), illetve 1. Simonfi Zsuzsanna (SZ).
19–29: 1. Takács Szabolcs (CS), 2. Simon Botond (D), 3. Bakó István, illetve 1. Bajkó Zsuzsánna (D), 2. Máthé Ildikó, 3. Kertész Emília.
30–39: 1. Márton Szabolcs (SZE), 2. Simon István (R), 3. Mihály Gábor (SZE).
40–49: 1. Kovács Attila (CS), 2. Ambrus Zoltán (GY), 3. Bálint András, illetve 1. Jakab Enikő (U), 2. Szigyártó Lívia, 3. Nagy Katalin (S).
50–59: Grigore Bobiș (GSZ), 2. Csala József (CSF), 3. Ioan Popa (P), illetve 1. Dósa Ibolya Judit (SZ), 2. Szabó Irén Rozália (S).
60–69: 1. Dumitru Husar (GSZ).

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS