Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Dzsudzsák a negyedik Eb-re lőheti ki a magyarokat

Józsa Csongor 2019. november 19., 10:56 utolsó módosítás: 2019. november 19., 11:58

A magyar labdarúgó-válogatott kedden este Wales vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozatban lép pályára. Nagy a tét: amelyik csapat diadalmaskodik, kijut a jövő évi kontinensviadalra.

Döntő mérkőzés előtt áll a magyar válogatott Fotó: MTI/Kovács Tamás

Harmincnégy éve nem látott siker kapujában áll a magyar fociválogatott, hiszen ha Marco Rossi szövetségi kapitány együttese legyőzi Walest Cardiffban, minden más eredménytől függetlenül egyenes ágon jut ki a 2020-as, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra. Az utolsó torna, amelyre egyenes ágon jutott ki a nemzeti csapat, az az 1986-os mexikói világbajnokság volt, amelynek selejtezői 1985-ben zárultak.

A keddi esti összecsapás további érdekessége, hogy Dzsudzsák Balázs 108. alkalommal öltheti magára a címeres mezt, amivel beéri az eddigi válogatottsági rekordert, Király Gábort.

Az ellenlábasnak, a Ryan Giggs által irányított Walesnek szintén rendkívül fontos a cardiffi találkozó, hiszen ha nyernek, ők jutnak ki automatikusan a kontinenstornára, ami az 1958-as világbajnokság és a 2016-os Eb után a brit ország harmadik nagy tornája lehet.

A két gárda budapesti mérkőzésen a magyarok Pátkai Máté góljával 1–0-ra nyertek.

Dzsudzsák Balázs 108. alkalommal öltheti magára a címeres mezt Fotó: MTI/Kovács Tamás

A csoport másik találkozójának csak akkor lesz jelentősége, ha a walesi–magyar rangadó döntetlennel zárul. Ebben az esetben Szlovákia nevető harmadikként megszerezheti az Eb-részvételt jelentő második helyet az ötösben, amennyiben hazai pályán – a papírformának megfelelően – felülmúlja a sereghajtó azeri csapatot.

A magyar válogatott négy éve pótselejtezőn biztosította helyét a kontinensviadalra. Amennyiben Walesben nem jár sikerrel a nemzeti együttes, akkor jövő márciusban „pótvizsgára” ezúttal is lesz lehetősége a tavaly őszi Nemzetek Ligája-szereplése alapján. A magyaroknak ez esetben két mérkőzést kellene nyerniük, az elsőt mindenképpen idegenben, az ellenfelekre pedig a pénteki, nyoni sorsoláson derül fény.

A magyar válogatott 1964, 1972 és 2016 után negyedik Európa-bajnokságára juthat ki.

A Wales–Magyarország összecsapás 21 óra 45 perctől kezdődik, élőben közvetíti az M4 Sport tévétársaság.