Drámai csatában jutott tovább az FK Csíkszereda

Székelyhon 2018. november 01., 22:13

Tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutás az FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo találkozón a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében. A székely együttes húsz büntető után harcolta ki a legjobb nyolc közé kerülést.

Fotó: Gecse Noémi

Hiába vezetett két góllal is az FK a csütörtök esti találkozón, a Dinamo egyenlített. A rendes játékidő 2–2-es döntetlennel ért véget, majd következett a 2x15 perces hosszabbítás.

A ráadás első félideje gól nélkül zárult, a másodikban viszont hátrányba került az FK. Egy előreívelt labdánál Fabio Oliveira Nascimento, a csíkiak brazil védője könnyen menthetett volna, de a túlzott magabiztosságára ráfázott, elcsúszott, és a Dinamo csereként beállt játékosa, Mihai Neicuțescu így könnyű helyzetbe került: Bordás Dániel mellett a hosszú alsó sarokba helyezte a labdát.

Ezzel még nem ért véget a találkozó, a 114. percben szabadrúgást végezhettek el a hazaiak, a beadásnál Berde István nagyszerű mozdulattal vette célba a fővárosiak hálóját, és a játékszer a kapuban landolt: 3–3.

Mivel a hosszabbítás is egyenlő állásnál ért véget, következhetett a büntetőpárbaj.

A tizenegyeseknél tovább fokozódott az izgalom, ugyanis az első öt párnál Eder Gonzalez és Veres Szilárd is kihagyta a büntetőt, de szerencsére Hanca és Grozav is hibázott.

Végül a huszadik büntető döntött, ekkor Delorge hibázott, és már ünnepelni kezdtek a csíkiak, de a játékvezető megismételtette.

Szerencsére a védő második próbálkozását is elcsípte Bordás Dániel kapus, ezzel továbbjutott az FK Csíkszereda, és története legnagyobb sikerét érte el.

Az FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo meccsről bővebb beszámolóval is jelentkezünk.

Két székely csapat is ott lesz a Román Kupa legjobb nyolc együttese között, hiszen szerdán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 5–0-s sikerrel búcsúztatta a CS Mioveni együttesét.

Labdarúgás, Román Kupa, nyolcaddöntő:
FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo 2–2 (0–0, 2–2, 3–3), – a tizenegyeseknél 6–5
gólszerzők: Majzik Adrián (48.), Magyari Szilárd (52.), Berde István (114.) illetve Dan Nistor (54., 60.), Mihai Neicuțescu (106.).