Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Díjeső a csíki sakkfesztiválon

Dobos László 2019. augusztus 23., 12:53 utolsó módosítás: 2019. augusztus 23., 12:59
HIRDETÉS

Számos díjat osztottak ki, ezzel is népszerűsítették a sportágat a hagyományos augusztusi csíkszeredai sakkfesztiválon, amelyet immár 22. alkalommal rendezett meg Biró Sándor nemzetközi sakkmester.

Elismerés a győzteseknek Fotó: Biró Zoltán

Nyolc ország – Németország, Belgium, Ausztria, Görögország, Szerbia, Ukrajna, Magyarország és Románia – képviselői ültek asztalhoz Csíkszereda hagyományos nemzetközi sakkfesztiváljának klasszikus versenyén, amelyet a Caissa Sakk Klub a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola sportcsarnokában rendezett – Radu Cătălin Chirilă, Barátosi József és Gál Imola Katalin versenyvezetők felügyelete mellett.

A hétfordulós főversenyt az első számú kiemelt, Adrian Marian Petrișor (2422-es Élő pontszám) nemzetközi mester nyerte, a 12 éven aluliaknak kiírt Balogh János Emlékversenyen pedig Donici-Maier Dávid (Marosvásárhelyi ISK) végzett az első helyen.

A hétfordulós rapid tornán minden játékos 15 percet kapott a játszmára lépésenként 10 másodperc bónuszidővel, míg a villámversenyre csak 5–5 perc volt játékosonként, lépésenkénti 5 másodperc bónuszidővel. A rapid sakkban Barátosi Dániel (Marosvásárhelyi ACS Juvenes) bizonyult a legjobbnak, villámsakkban pedig Bonte Andrei Mihai (Universitatea Târgoviște) végzett az első helyen.

HIRDETÉS

Főverseny (41 induló): 1. Adrian Marian Petrișor (Aradi Vados SK) 5,5 pont, 2. Barátosi Dániel (Marosvásárhelyi ACS Juvenes) 5,5 pont, 3. Borhy Marcell (Magyarország) 5 pont, 4. Andreea Cristina Năstase (Bukaresti Clubul Central de Șah) 5 pont, 5. Jurij Dovzik (Ukrajna) 5 pont, 6. Takács Balázs (Magyarország) 5 pont.

Balogh János Emlékverseny (40 induló): 1. Donici-Maier Dávid (Marosvásárhelyi ISK) 6,5 pont, 2. Léstyán Péter (Csíkszeredai Jövő Sakk Klub) 6 pont, 3. Moise Mihai Alexandru (Marosvásárhelyi ISK) 5,5 pont, 4. Tóth Tímea (Magyarország) 5 pont, 5. Kiss Hanna (Marosvásárhelyi ISK) 5 pont, 6. Nagy Attila (Marosvásárhelyi ISK) 5 pont.

Rapid sakk (82 induló): 1. Barátosi Dániel (Marosvásárhelyi ACS Juvenes) 6,5 pont, 2. Papp Levente (Magyarország) 6 pont, 3. Ördög Ákos (Csíkszeredai Jövő Sakk Klub) 6 pont.

Villámsakk (73 induló): 1. Bonte Andrei Mihai (Universitatea Târgoviște) 6,5 pont, 2. Puskás András (Magyarország), 3. Barátosi Dániel (Marosvásárhelyi ACS Juvenes) 5,5 pont.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS