HIRDETÉS

Csíki lányé a legjobb romániai eredmény

Dobos László 2019. február 15., 18:17 utolsó módosítás: 2019. február 15., 20:43
HIRDETÉS

Albert Katalin, a Csíkszeredai ISK rövidpályás gyorskorcsolyázó nevéhez fűződnek a legjobb romániai helyezések a szarajevói téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).

Ő lesz a zászlóvivő Fotó: COSR

Kalamár Zsolt edző tanítványa 11. helyen végzett az 1500, 12. helyen pedig az 1000 méteres versenyszámban.

A Román Olimpiai Bizottság (COSR) döntése értelmében a csíki sportoló, Albert Katalin lesz a romániai küldöttség zászlóvivője a szarajévói fesztivál záróünnepségén.

HIRDETÉS

Albert Katalin és edzője, Kalamár Zsolt Fotó: COSR

Két-két magyar arany- és bronzérem született a szarajevói téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) pénteki zárónapján. A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók ismét taroltak: az 1500 méter után Talabos Attila 1000 méteren is győzött, míg az 500-on harmadik Bontovics Balázs ezúttal is bronzérmes lett.

A nők hasonló számában Dobrán Fanni nyolcadik, Somogyi Barbara pedig tizedik helyen zárt. A négy sportoló együtt a vegyesváltók döntőjében is az élen végzett.

Dobogón a magyar short track vegyesváltó Fotó: MOB

Az utolsó magyar érmet a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású vegyes curlingcsapat szerezte, amely a reggeli elődöntőben 8–3-ra kikapott a svájci négyestől, a délutáni helyosztón azonban 10–3-ra felülmúlta a lengyel kvartettet.

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál

Rövidpályás gyorskorcsolya

Lányok, 1000 m (32 induló): 1. Petra Rusnakova (Szlovákia), … 8. Dobrán Fanni, … 10. Somogyi Barbara (mindketten Magyarország), … 12. Albert Katalin, … 28. Pongrácz-Vákár Kriszta (mindketten Románia).

Fiúk, 1000 m (33 induló): 1. Talabos Attila, … 3. Bontovics Márton (mindketten Magyarország), … 28. George Lucian Țepeș, 29. Csillag Csongor József (mindketten Románia).

Vegyes váltó, 3000 m: 1. Magyarország (Dobrán Fanni, Somogyi Barbara, Bontovics Balázs, Talabos Attila.

Alpesi sízés

Párhuzamos műlesiklás, vegyes csapatverseny: 1. Franciaország, … 9. Magyarország (Hozmann Szonja, Majtényi Hanna, Tóth Zita, Hoque Isbat Áron, Tausz András).

Sílövészet

Vegyes váltó, 2x6 + 2x7.5 km (19 induló csapat): 1. Norvégia, … 18. Románia (Andrea Mezdrea, András Vivien Bernadett, Kovács Tamás, Marian Gabriel Folea).

Sífutás

Vegyes váltó, 4x5 km (22 induló csapat): 1. Norvégia, … 13. Románia (Florin Robert Dolhascu, Maria Dumitrela Andreca, Fórika Szabolcs, Ioana Georgiana Andreca).

Csúszókorong (curling)

Csapatverseny: 1. Nagy Britannia, … 3. Magyarország (Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf, Tatár Lőrinc Sebestyén).

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS