Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Csíkba jön a Ripensia

Dobos László 2019. szeptember 13., 15:35 utolsó módosítás: 2019. szeptember 13., 15:57

Harmadik hazai mérkőzésére készül az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Ligában. Valentin Suciu edző legénysége szombaton délelőtt 11 órától a jelenleg jobb helyen álló temesvári együttest, a Ripensiát fogadja.

Hazai közönség előtt nyerni szeretne az FK Csíkszereda. Archív Fotó: Gábos Albin

A nagy múlttal rendelkező, a két világháború között négy román bajnoki címet (1933, 1935, 1936 és 1937), illetve kétszer a Román Kupát (1934 és 1936) is elhódított együttest a második világháború után felszámolták, és csak 2012-ben alakult újra.

Az idei bajnokságban a Ripensia hat forduló alatt 7 pontot gyűjtött (két győzelem, egy döntetlen és három vereség), és ezzel a 13. helyen áll. A temesváriak ezen a héten bejutottak a Román Kupa legjobb 32 együttese közé, ahol a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t fogadják szeptember végén.

Önbizalmat adhat az FK Csíkszeredának is a kupában való továbbjutás,

Valentin Suciu edző legénysége szerdán a hosszabbítás végén lőtt góllal nyert 1–0-ra Barcarozsnyón. A csíkiaknak a Petrolul elleni, idegenbeli mérkőzést novemberre halasztották, a lejátszott öt mérkőzésükön 4 pontot gyűjtöttek, a mérleg: egy győzelem, egy döntetlen és három vereség.

Nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, a Ripensia egy jól szervezett csapat, rutinos játékosok alkotják, és összeszokott együttesről van szó.

A temesváriaknak egy kiváló edzőjük van, Alexandru Pelici, aki szereti a fegyelmezett játékot. Hazai pályán a győzelem a cél, itthon szeretnénk tartani a három pontot. Remélem a kupában való továbbjutás lendületet ad a csapatnak” – mondta Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője.