Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Csak egy döntetlen volt eddig a székely–magyar focitornán

Dobos László 2019. június 20., 10:45 utolsó módosítás: 2019. június 20., 10:51
HIRDETÉS

Három versenynap és hatvanhárom mérkőzés után csupán egyetlen döntetlent jegyeztek a Csíkszeredában zajló 4. Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornán. A péntekig tartó vetélkedőn székelyföldi és anyaországbeli korosztályos csapatok mérik össze erejüket, tudásukat.

Színvonalas meccsek a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti pályákon Fotó: Gábos Albin

A második játéknapon 4–4-re végződött Csepel–Pestszentimre mérkőzés kivételével minden találkozónak volt győztese.

A három korosztály számára kiírt tornának az Erőss Zsolt Aréna melletti-, illetve a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti pályák adnak otthont. Három korosztály számára írták ki a versenyt, az U10-es (2009-2010-ben született), az U12-es (2007-2008), valamint az U14-es (2005-2006) korosztályoknak.

HIRDETÉS

Mindhárom csoportban 8-8 csapat vesz részt, csütörtökig zajlik a körmérkőzéses torna, pénteken pedig a helyosztókat tűzték műsorra.

Nyolc székelyföldi és négy anyaországi csapat érkezett a tornára, jelen vannak a Csepel Utánpótlás Sportegyesület, a Pestszentimrei Sportklub, az Újpesti Torna Egylet Labdarúgón Akadémia és a Székesfehérvári Videoton FCF Baráti Kör Egyesület csapatai, Székelyföldet pedig a Székelyudvarhelyi FC, a Marosvásárhelyi SE08, a Gyergyószentmiklósi Jövő FC, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a Kézdivásárhelyi SE, a Baróti VSK, a Szóvátai Medvetó SK és az FK Csíkszereda képviseli.

Fotó: Gábos Albin

A csoportmérkőzések csütörtökön 8.20 és 13.30 óra között folytatódnak, a pénteki helyosztók pedig 9 és 13 óra között zajlanak. A nézők belépése ingyenes, a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.

A harmadik játéknap eredményei:

U10-es korosztály

FK Csíkszereda–Csepel 6–1, Sepsi OSK–Szováta 2–4, Gyergyói Jövő–Újpest 1–8, Sepsi OSK–Videoton 6–0, Szováta–Csepel 1–3, FK Csíkszereda–Pestszentimre 8–1 és Gyergyói Jövő–Videoton 2–5.
Az állás: 1. Újpest 15 pont (41–6), 2. FK Csíkszereda 15 (38–7), 3. Sepsi OSK 9, 4. Gyergyói Jövő 6 (15–21), 5. Szováta 6 (11–20), 6. Pestszentimre 6 (9–27), 7. Csepel 3 (10–27), 8. Videoton 3 (11–36).

U12-es korosztály

Székelyudvarhelyi FC–Újpest 3–1, Sepsi OSK–Videoton 5–0, Kézdivásárhely–Csepel 5–1, Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 2–1, Pestszentimre–Újpest 0–5, Kézdivásárhely–Videoton 20–0, Sepsi OSK–FK Csíkszereda 6–2 és Csepel–Pestszentimre 6–2. Az állás: 1. Kézdivásárhely 15 pont (35–8), 2. Székelyudvarhely 15 (29–7), 3. Újpest 12, 4. Csepel 9, 5. FK Csíkszereda 6 (24–12), 6. Sepsi OSK 6 (17–19), 7. Pestszentimre 3, 8. Videoton 0.

U14-es korosztály

Barót–Újpest 1–6, Marosvásárhely–Videoton 11–0, FK Csíkszereda–Csepel 6–0, Székelyudvarhelyi FC–Újpest 2–4, Barót–Videoton 5–2, Marosvásárhely–Csepel 3–2 és FK Csíkszereda–Pestszentimre 3–0.
Az állás: 1. Újpest 15 pont (34–4), 2. FK Csíkszereda 15 (30–0), 3. Marosvásárhely 9, 4. Pestszentimre 7, 5. Székelyudvarhely 6 (14–12), 6. Barót 6 (9–15), 7. Csepel 1, 8. Videoton 0.

A csíkszeredai torna fővédnöke Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, főszervezők: Tusnádfürdő önkormányzata, Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata és Budapest Főváros XVII. Kerület Pestszentlőrinc–Pestszentimre Önkormányzata, társszervező: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS