Búcsúzott a kupától a Székelykeresztúri Egyesülés is

Zátyi Tibor 2017. szeptember 13., 19:00

A 2017–18-as Román Kupa harmadik fordulója jelentette a végállomást a Hargita megyei csapatok számára. A Székelykeresztúri Egyesülés az első félidőben kétgólos hátrányba került, és csak a szépítésre futotta a Kolozsvári Sănătateával szemben.

Ezúttal is nagyon sokan kilátogattak a mérkőzésre Fotó: Barabás Ákos

Kiegyenlített mérkőzést játszott szerdán délután a keresztúri csapat a 3. Liga 5-ös csoportjában szereplő Kolozsvári Sănătatea együttesével. A tapasztaltabb és a továbbjutásra pályázó vendég együttes az első félidőben kihasználta, hogy kétszer megingott a hazai védelem, és kényelmes előnybe került.

A Hargita megyei bajnokságban szereplő hazaiak előtt is adódott helyzet, főleg a szögleteik voltak veszélyesek, azonban nem tudták bevenni a kolozsvári kaput.

A második félidőben az Egyesülés uralta a játékot, többet birtokolta a labdát is, de csak a szépítés jött össze, a 89. percben egy újabb szögletet követően nem tudtak felszabadítani a kolozsváriak, érkezett Rózsa Árpád és a hálóba fejelt. A hátramaradt időben újabb lehetőség már nem adódott, így a vendégek jutottak a negyedik fordulóba.

Fotó: Barabás Ákos

Péter Miklós, az Egyesülés edzője: „Igazi ki-ki meccs volt, amin kaptunk két, aránylag potyagólt, nem figyeltünk eléggé, ők pedig kihasználták a hibáinkat. Ezután végig hajtottunk, egyenlő ellenfelek voltunk a kolozsváriakkal.

Későre jött a szépítő találatunk, már nem volt időnk egyenlíteni. Talán ha tíz perccel hamarább jön a gól, lehetséges lett volna. Nagyon jó csapat volt, az egyik legjobb, amellyel találkoztunk az elmúlt években. Látszott rajtuk, hogy mindenféleképpen tovább akartak jutnia a kupában. Fel voltak készülve, fizikálisan jobbak voltak, de végig tartottuk velük az iramot.

Román Kupa, 3. forduló: Székelykeresztúri Egyesülés–Kolozsvári Sănătea 1–2 (0–2), gólszerző Rózsa Árpád (89.). Székelykeresztúri Egyesülés: lein László – Tiboldi Attila (Tankó Levente, 55.), Bokor Zoltán, Rózsa Árpád, Bilibók Zoltán, Báró István, Dézsi Csaba, Szőcs Loránd (Fülöp Csaba, 79.), Kovács Ákos, Lázár Zsolt, Vékás Barna. Edző: Péter Miklós.

Egyenlő ellenfél volt a keresztúri csapat a magasabb osztályban szereplő kolozsvárival Fotó: Barabás Ákos