Egyéb sportok
Imperial Wet
Kosárlabda

Böjte Szilveszter a második helyen végzett Déván

Dobos László 2020. február 25., 11:47 utolsó módosítás: 2020. február 25., 12:46

Ezüstérmet szerzett Böjte Szilveszter, a Csíkszeredai ISK sportolója a Déván lebonyolított U18-as korosztályú cselgáncsozók egyéni bajnokságán.

galéria
Böjte Szilveszter a dobogó második fokán Fotó: Csíkszeredai ISK

Az 50 kg-os súlycsoportban indult Böjte Szilvesztert csak Robert George Iamandi (CSȘ Focșani) tudta megelőzni. Böjte ezüstérme mellett a Csíkszeredai ISK versenyzői közül Tamás Réka (44 kg) az ötödik, Oláh Csongor (55 kg) pedig a hetedik helyen végzett.

A dobogós Böjte bekerült a romániai korosztályos válogatottba.

Jól szerepeltek a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes ISK dzsúdósai is, akik közül ketten dobogóra állhattak: Andra Raluca Norocea (48 kg) ezüst-, míg Balogh Hanna (63 kg) bronzérmes lett.

A Hunyad megyei bajnokságon 44 csapat sportolói értek el helyezést, érmet pedig 35 klub szerzett. Az U18-as bajnokság legeredményesebb csapatai Focșani-ból, Pitești-ről és Kolozsvárról érkeztek.

A romániai utánpótlásképzést érintő súlyos pénztelenség ellenére a csíki cselgáncsozók elutaznak a legfontosabb versenyekre.