Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Befejeződött az Erste Liga alapszakasza

Horváth Bálint Ottó 2020. január 17., 22:25 utolsó módosítás: 2020. január 18., 09:45

A sereghajtó Schiller-Vasas győzelmével zárult a jégkorong Erste Liga alapszakasza, a péntek esti utolsó mérkőzésen házigazdaként 3–1-re múlta felül a tabellán előtte álló Hokiklub Budapestet.

A bajnokság két utolsó csapata zárta az alapszakaszt Fotó: Facebook/Vasas Jégkorong

A bajnokság két utolsó csapatának találkozóján sokáig nem esett találat. A gól nélküli első harmad után a második játékrészben is pontatlanok voltak a felek, mígnem a szünet előtt a Vasas emberelőnyből megszerezte a vezetést. A harmadik harmad elején kétgólos előnybe kerültek a hazaiak, akik a végén a harmadik találatukkal eldöntötték a komolyabb tét nélküli összecsapást, amelynek utolsó gólját a Hokiklub lőtte.

A bajnokság lebonyolítása szerint a folytatásban az első öt helyezett, azaz a Csíkszeredai Sportklub, a Ferencváros, a Brassói Corona, a Dunaújvárosi Acélbikák és a Debreceni EAC a középszakasz felsőházában, az utolsó öt (Újpest, Gyergyói Hoki Klub, Fehérvári Titánok, Hokiklub, Vasas) pedig a középszakasz alsóházában játszik. A felsőházban szereplő csapatok 6–3–2–1–0, az alsóházban érdekeltek pedig 6–4–2–1–0 pontot visznek magukkal az alapszakaszból, tehát

nagyon lecsökkentek a különbségek, az együttesek között gyakoriak lehetnek a helycserék.

A jövő héten kezdődő középszakasz első mérkőzésén rögtön erdélyi rangadót rendeznek a felsőházban, január 21-én, kedden 18.30-tól az alapszakaszgyőztes Csíkszeredai Sportklub a harmadik helyezett Brassói Coronát fogadja. Az alsóházban játszó Gyergyói Hoki Klub január 23-án, csütörtökön 19.40-től lép jégre a Schiller-Vasas vendégeként.

A középszakasz küzdelmei egy hónapon keresztül, február 19-ig tartanak, majd az első nyolc helyezett kerül a február 22-én induló rájátszásba.

A további program (középszakasz)

Kedd (január 21.): Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona, Schiller-Vasas HC–Hokiklub Budapest és Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni EAC.
Csütörtök (január 23.): Fehérvári Titánok–Hokiklub Budapest, Schiller-Vasas HC–Gyergyói Hoki Klub és Brassói Corona–FTC-Telekom.