Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Az FK Csíkszereda ott lép pályára, ahol a válogatott

Józsa Csongor 2019. november 05., 10:49 utolsó módosítás: 2019. november 05., 11:10

A labdarúgó 2. Liga ötödik játéknapjáról elhalasztott találkozót pótol az FK Csíkszereda. Nem lesz könnyű dolga, a Petrolul Ploiești otthonában vendégszerepel.

Közvetítik a tévétársaságok az összecsapást Fotó: Gábos Albin

A mérkőzést eredetileg szeptember elején rendezték volna, akkor a román labdarúgó-válogatott szereplése miatt elnapolták. A nemzeti együttes ugyanis az Ilie Oană Stadionaban – a Petrolul sportlétesítményében – fogadta Eb-selejtezőn a máltaiakat.

A szakszövetség végül november 5-re, keddre ütemezte az összecsapást.

A hazaiak a gyengébb kezdést követően lassan magukra találtak, az utóbbi mérkőzéseiket megnyerték, így a tabellán feljöttek a hatodik helyre. Sőt, a kupakiírásban is ott vannak a legjobb nyolc között, legutóbb 7–0-ra verték a harmadosztályos Kolozsvári Sănătateát.

A csíkszeredaiak idegenbeli mérlege igencsak gyenge, az eddigi hat találkozójukon csupán csak egy alkalommal tudtak diadalmaskodni, a többi ötöt kikapták.

A 17 óra 45 perctől kezdődő meccset élőben közvetíti a Digi Sport, a Telekom Sport és a Look TV.