Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

A Sportklub szerezte meg a harmadik helyet

Gergely Imre 2019. április 18., 22:31 utolsó módosítás: 2019. április 19., 09:27

Végletekig kiélezett mérkőzésen, hetven percnyi játék és büntetőlövések után szerezte meg a romániai jégkorongbajnokság bronzérmét a Csíkszeredai Sportklub. Szép befejezése volt ez az összecsapás egy nagyon hosszú jeges szezonnak.

Kiegyensúlyozott összecsapás végén a csíkszeredaiak örülhettek. Archív Fotó: Gábos Albin

Nem volt éppen telt ház, de remek hangulat jellemezte végig a romániai jégkorongbajnokság kisdöntőjének harmadik, mindent eldöntő mérkőzését.

A korábbi két összecsapáson látottak alapján nem nagyon lehetett megjósolni, hogy a házigazda Gyergyói Hoki Klub, vagy a Csíkszeredai Sportklub az esélyesebb.

Nagyon hasonló játékerőt képviselt a két együttes.

Ezúttal is ez igazolódott be. Hatvan perc és a tízperces hosszabbítás után is 3–3-as döntetlen állt az eredményjelzőn.

Végül egyetlen sikeres büntetőlövés hozta meg a kék-fehéreknek a bronzérmet.

A meccset a GYHK kezdte lendületesebben, és a korai rohamok egyikét Elekes értékesítette, de a játék képe alapján némileg váratlanul Rokaly egyenlített a harmad közepén. Innen kiegyensúlyozottabb lett a játék, Onodinak és Szakácsnak is nagyokat kellett védenie.

Aztán Vorobjev és Pesztunov látványos összjátékból Pétert hozta helyzetbe, aki másodszor is megszerezte a vezetést a piros-fehéreknek. A második harmadra a csíkiak jöttek ki elszántabban, és ennek eredményeként

a 28. percre már a Sportklub vezetett,

Rokaly és Krasznoszlobodcev találataival fordítottak a vendégek.

A helyzetek alapján akár 4–5 gól is születhetett volna még ebben a játékrészben, de a kapusok magas szinten teljesítve állták útját a lövéseknek.

Az eredmény a harmadik harmadban változott legközelebb,

és rögtön a legelején. Ekkor Jezsov fejezte be góllal a Vorobjev–Pesztunov-akciót.

Archív Fotó: Gábos Albin

A rendes játékidő végéig még számos szép akciót láthattak a nézők, gólt azonban nem, és az igazságosnak mondható döntetlen után jöhetett a ráadás. A hosszabbítás tíz percében óriási helyzetek maradtak ki a Sportklub kapujánál, de a korong nem került a ketrecbe.

A büntetőlövéseknél a Sportklub volt a szerencsésebb,

Valchar volt az egyetlen, aki az 5–5 rávezetésből eredményes tudott lenni. Így Csíkszereda lett a 2018–2019-es román jégkorongbajnokság harmadik helyezettje. Bronzérmes még nem lehet, ugyanis

a jégkorongszövetség ezúttal sem tartotta fontosnak, hogy a kisdöntőre érmeket készítsen elő.

A mérkőzés és a szezon zárásaként a gyergyói és csíki szurkolók közösen énekelték el a székely himnuszt.

Mindkét csapatnak következhet a jól megérdemelt pihenő.

A GYHK 96, a Sportklub több mint 100 meccset játszott ebben a szezonban.

Romániai jégkorongbajnokság, kisdöntő, 3. mérkőzés:
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 3–4 (2–1, 0–2, 1–0, 0–0, 0–1) büntetők után,
gólszerzők: Elekes-Darabont Hunor (4.), Péter Zsolt (8.), Denisz Jezsov (41.), illetve Rokaly Szilárd (4., 35.), Vadim Krasznoszlobodcev (28.), Radim Valchar (győztes büntető).
Kapura lövések: 49–52.
Büntetőpercek: 12–12.
A két nyert mérkőzésig tartó bronzcsatában a Csíkszeredai Sportklub 2–1-re győzött.