A hajrában dőlt el a 2. ligás futsalrangadó

Horváth Bálint Ottó 2019. február 16., 20:08 utolsó módosítás: 2019. február 16., 21:38

Szoros mérkőzésen a listavezető Marosvásárhelyi VSK győzelmével ért véget a 2. ligás teremlabdarúgó-bajnokság 12. fordulójának rangadója, amelyen a vendég Kézdivásárhelyi SE kemény ellenfélnek bizonyult.

Fotó: Haáz Vince

A két csapat közötti őszi első mérkőzést a háromszékiek nyerték 7–5-re, így a marosvásárhelyieknek volt amiért visszavágniuk. A szombat esti összecsapás rendkívül szorosra sikeredett, az első játékrészben minden helyzet kimaradt, ezzel a döntést a második félidőre hagyták.

Szünet után is sokáig 0–0-t mutatott az eredményjelző, a győztes kiléte csak az utolsó öt percben dőlt el.

Ekkor a házigazda VSK szerzett vezetést Szőcs László góljával, majd a csapatkapitány, Vlad Țipău kettőre növelte az előnyt.

A vendégek hamar szépítettek, de Țipău szinte rögtön ismét betalált, ezzel bebiztosította a 3–1-es győzelmet.

Sikerével a VSK tovább növelte előnyét a tabella élén, míg a KSE változatlanul marad a harmadik helyen.

A két hét múlva rendezendő 13. fordulóban a marosvásárhelyi csapat szabadnapos lesz, a háromszékiek pedig az Inter Gyergyót fogadják.