Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

A csajok sakkban tartották a címvédőt

Józsa Csongor 2019. október 17., 18:41 utolsó módosítás: 2019. október 17., 21:11

Egy kis összpontosítással, szerencsével többet is elérhetett volna a Székelyudvarhelyi Vasas Femina az aranyérmessel szemben. Vezettek, izgalmassá tették a végjátékot.

Nagy csata folyt a játéktéren Fotó: Erdély Bálint Előd

Csütörtökön délután a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolta a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Ligában. A válogatott szereplése miatt elnapolt összecsapáson a címvédő, a Kolozsvári Olimpia látogatott a sétatéri stadionba.

Nyílt csata folyt az első félórában, mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, előbb a kolozsváriak találták telibe a felső lécet, túloldalt pedig Țabur volt ziccerben, a hálóőr ekkor még menteni tudott.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A 33. percben Kajtár is bemutatott egy nagy bravúrt. Țabur másodikra már nem hibázta el, előrevágott indítást szedett össze, a kimozduló hálóőr mellett eltekerte. Nem volt sokáig 1–0, a vendégek még a szünet előtt válaszoltak.

A második félidőben határozottabb volt a kincses város együttese, többet birtokolta a labdát, ráadásul hamar megfordította az állást, amire még egyet rápakolt. A hazaiak nem adták fel, a végjátékot izgalmassá tették, Țabur használta ki a védelem és a kapus hibáját, az üres kapuba ívelt.

Idő még lett volna az egyenlítésre, nagy lehetőséget már nem tudott kidolgozni az udvarhelyi gárda. Bánhatják, hiszen nem sok hiányzott, hogy pontot raboljanak a sokszoros bajnokcsapattól.

A Vasas Femina hétvégén újból pályára lép, a 6. játéknap keretén belül vasárnap 15 órától a CSS Târgoviște otthonában vendégszerepel.

Női labdarúgó 1. Liga, 3. forduló:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Kolozsvári Olimpia 2–3 (1–1).
Gólszerzők: Țabur Carolina (34., 79.), illetve Voicu Andrea (43.), Mirea Roxana (50.), Borodi Adina (71.).
Vasas Femina: Kajtár – Kis, Căldare, Krall (Dávid, 66.), Barabási – Geréd (Bíró, 66.), Benő, Vlădulescu, Mitri (Tóth, 72.) – Țabur, Orbán.