Vigóban hagyott két pontot az FC Barcelona

Zátyi Tibor 2020. június 27., 20:01

Az FC Barcelona közel volt a vereséghez is a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, szombaton délután végül 2–2-es döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában.

A sevillai kiszállás után Vigóban is döntetlent játszott a Barca Fotó: Juanjo Martin/Agerpres/EPA

A bajnoki címért folytatott harcban lépéshátrányban levő katalánok masszív labdabirtoklással kezdtek, a hazaiak pedig ellentámadásra rendezkedtek be. Az első játékrész első fele izgalmasra sikerült, előbb Messi szögletéből Piqué fejelt a felső kapufára, majd a 20. percben az argentin aranylabdás zseniálisan ívelt szabadrúgásból Suárez fejére, az uruguayi támadó pedig pár méterről a hálóba fejelt (0–1).

Vigói rohamok következtek, előbb ter Stegen hibáját nem tudta kihasználni Szmolov, majd Iago Aspas nem tudta kihasználni óriási ziccerét. Az ivószünetet követően visszavette a meccs irányítását a Barca, Ansu Fati és Messi növelhette volna az előnyt, ám próbálkozásaik kimaradtak.

A második félidőben gyorsan egyenlített a Celta, az 50. percben egy szépen végigvitt ellentámadás végén Yokuslu szolgálta ki a középen érkező Szmolovot, aki hat méterről nem hibázott (1–1). Bő negyedórát volt döntetlen az állás, Semedo szerezte vissza a labdát a vigói tizenhatos vonalán, a berobbanó Messitől Suárezhez került a labda, aki védőjéről szépen lefordulva a jobb alsóba spiccelt (1–2).

Ezután a Celta vette át a meccs irányítását a visszább lépő Barcelonától, jöttek is a helyzetek, és a 88. percben már ter Stegen is tehetetlen volt Iago Aspas zseniális szabadrúgásánál (2–2).

Nolito lábában maradt a három pont, a hosszabbítás negyedik percében óriási ziccerben nagyon gyengén lőtt kapura, a Barcelona kapusa védeni tudott.

A Barca így a Sevilla elleni kiszállás után újabb pontokat hullatott, így elléphet az élen a Real Madrid, amely a sereghajtó, egyre nagyobb bajba kerülő Espanyol vendége lesz vasárnap este. A katalánoknál edzőváltás történt, Abelardo 13 meccsen vezette a csapatot, 14 pontot szerzett. Utódja Farncisco Joaquín Pérez lesz.

Kedden a 33. fordulóban újabb kemény erőpróba vár a Barcára, a harmadik helyezett Atlético Madridot fogadja a Nou Campban, a Real pedig a jelenleg ötödik Getafét fogja vendégelni.

LaLiga, 32. forduló
Sevilla FC–Real Valladolid 1–1 (0–1),
gólszerzők Ocampos (83., büntetőből), illetve Kiko (25.)

Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (2–0),
gólszerzők Garcia (16., büntetőből), Sancet (24.), Villalibre (90.), illetve Budimir (70.)

Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (0–1),
gólszerzők Szmolov (50.), Iago Aspas (88.), illetve Suárez (20., 67)

Szombat
20.30 Osasuna–Leganés (Telekom Sport 3, Digi Sport 4)
23.00 Atlético Madrid–Deportivo Alavés (Telekom Sport 1)
Vasárnap
15.00 Levante–Real Betis (Telekom Sport 1, Digi Sport 1)
18.00 Villarreal–Valencia (Digi Sport 4)
20.30 Granada–Eibar (Digi Sport 4)
23.00 Espanyol–Real Madrid (Telekom Sport 1, Digi Sport 2)
Hétfő
23.00 Getafe–Real Sociedad (Digi Sport 2)

Az élmezőnyben: 1. FC Barcelona 32 mérkőzés/69 pont, 2. Real Madrid 31/68, 3. Atlético Madrid 31/55, 4. Sevilla 32/54, 5. Getafe 31/49, 6. Villarreal 31/48.