Bundesliga: gálázott Brémában a Leverkusen

Orbán Zsolt 2020. május 19., 00:09

A Bayer Leverkusen sokgólos sikerrel abszolválta brémai vendégjátékát az újraindult Bundesliga 26. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Üres stadionokban folytatódnak a Bundesliga-mecccsek. Képünk illusztráció Fotó: Lars Baron Pool/EPA/Agerpres

A Werder Bremen a kiesőzónában, míg a Leverkusen az ötödik helyen tanyázott, amikor márciusban a világjárvány miatt a német labdarúgó-bajnokságban is felfüggesztették a meccseket. A mezőnyből a leggyengébb védelemmel és az egyik leggyengébb támadósorral rendelkező zöld-fehérek és az élbolyhoz tartozó „gyógyszergyáriak” mérkőzése gólgazdag csatát ígért, és hozott is.

A Leverkusen teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, a hazaiak elképesztő védelmi hibákkal könyítették meg az esélyesek dolgát.

Kai Havertz, a vendégek fiatal titánja már az első 45 percben duplázott, a 20 éves támadó-középpályás mindkét gólját fejjel szerezte.

A vezetőgólra a brémaikatól a cseh válogatottból visszavonult Gebre Selassie gyorsan válaszolt, de ezt hamar követte Havertz második találta, így félidőben 2–1-re vezetett a Leverkusen.

A 61. percben Diabi beadásából a jobbhátvéd Weiser fejelt újabb leverkuseni gólt, majd bő tíz perccel a vége előtt Demirbay állította be az 1–4-es végeredményt Bellarabi remek passzából.

Peter Bosz együttesének egy pont a hátránya a negyedik Lipcse mögött, míg az éllovas Bayern München előnye nyolc egység a Leverkusennel szemben. A Werder újabb lépéssel került közelebb a másodosztályhoz, érdekesség, hogy a Bundesliga 1963-as megalapítása óta a brémai csapat csak az 1980-81-es idényben nem volt tagja az élvonalak.

Bundesliga, 26. forduló

Május 18., hétfő

Werder Bremen–Bayer Leverkusen 1–4 (1–2)
Gólszerzők: Gebre Selassie (30.), ill. Havertz (28., 33.), Weiser (61.), Demirbay (78.)

FC Augsburg–VfL Wolfsburg 1–2

Az élmezőnyben: 1. Bayern München 58 pont (26  meccs, 75:26-os gólarány), 2. Borussia Dortmund 54 p. (26 m., 72:33), 3. Borussia Mönchengladbach 52 p. (26 m., 52:31), 4. RB Leipzig 51 p. (26 m., 63:27),  5. Bayer Leverkusen 50 p. (26 m., 49:31), 6. VfL Wolfsburg 39 p. (26 m., 36:31). A teljes tabella a liga hivatalos oldalán.