Bundesliga: hozta a kötelezőt az újonchoz látogató Bayern

Orbán Zsolt 2020. május 17., 21:10

Az éllovas Bayern München Lewandowski büntetőjével, illetve Pavard fejesével győzött vasárnap az Union Berlin vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában.

Elégedett lehet a bajorok vezetőedzője Fotó: FC Bayern München/Twitter

A Schalket könnyedén leiskolázó Borussia Dortmund szombaton egy pontra közelítette meg a listavezető Bayernt, amely vasárnap a fővárosban, az Union Berlin stadionjában lépett pályára. Ahogy az várható volt, az összecsapást a bajor élcsapat uralta, ám Hansi Flick tanítványai nehezen tudták gólra váltani mezőnyfölényüket.

A 18. percben Thomas Müller a kapuba juttatta ugyan a labdát egy szögletrúgás után, a videobíró azonban közbeszólt, vitatható lesállás miatt maradt 0–0 az eredményjelzőn. Pár perccel a félidő előtt a Dortmundból ismert Szubotics a labda helyett Goretzkát rúgta fel a hazaiak tizenhatosában, a jogosan befújt büntetőből Lewandowski szerezte meg a vezetést a münchenieknek.

A lengyel csatárnak jól jött a koronavírus-járvány okozta hosszú leállás,

hiszen így fel tudott épülni sérüléséből, s immár 26 gólnál jár a mostani Bundesliga-szezonban – ezzel magabiztosan vezeti a góllövőlistát.

A második félidőben is a címvédő birtokolta lényegesen többet a labdát, illetve alakított ki több ígéretes helyzetet is. Végül Benjamin Pavard biztosította be a három pontot, a 2018-ban világbajnok francia hátvéd Kimmich szögletét fejelte a kapuba a 80. percben. A Bayern a várakozásoknak megfelelően bedarálta az újoncot és visszaállította négypontos előnyét a tabellán legfőbb üldözőjével szemben.

Szalaiék kétgólos hátrányból jöttek vissza

A vasárnapi játéknap korábbi mérkőzésén Szalai Ádám csapata, az FSV Mainz kétgólos hátrányban állt az FC Köln pályáján, a 05-ösök viszont egyenlíteni tudtak. A magyar válogatott csatár csereként, 2–1-es állásnál lépett pályára a 69. percben. A Mainz négy egységgel előzi meg az osztályozót jelentő 16. pozíciót elfoglaló Düsseldorfot.

Bundesliga, 26. forduló

Május 17., vasárnap

Union Berlin–Bayern München 0–2 (0–1)
Gólszerző: Lewandowski (40., büntetőből), Pavard (80.)

FC Köln–FSV Mainz 2–2 (1–0)
Gólszerzők: Uth (6., büntetőből), Kainz (53.), ill. Awoniyi (61.), Malong (72.)

Szombati eredmények: Borussia Dortmund–Schalke 04 4–0; RB Leipzig–SC Freiburg 1–1; TSG 1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3; Fortuna Düsseldorf–SC Paderborn 0–0; FC Augsburg–VfL Wolfsburg 1–2; Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3.

Hétfőn, 21.30-tól: Werder Bremen–Bayer Leverkusen

Az élmezőnyben: 1. Bayern München 58 pont (26  meccs, 75:26-os gólarány), 2. Borussia Dortmund 54 p. (26 m., 72:33), 3. Borussia Mönchengladbach 52 p. (26 m., 52:31), 4. RB Leipzig 51 p. (26 m., 63:27),  5. Bayer Leverkusen 47 p. (25 m., 45:30), 6. VfL Wolfsburg 39 p. (26 m., 36:31). A teljes tabella a liga hivatalos oldalán.