Tizenegy gólos meccsen győzött a Ferencváros a Titánok ellen

Dobos László 2020. február 28., 22:34

A címvédő és középszakaszelső Ferencváros 6–5-re győzött a Fehérvári Titánok vendégeként pénteken este, így összesítésben 2:1-re vezet a jégkorong Erste Liga negyeddöntős párharcában.

Nem unatkozott a közönség, tizenegy gólt láthatott Székesfehérváron Fotó: Paulikovics Réka

Fordulatos mérkőzést játszott Székesfehérváron a Volán farmcsapata és a Ferencváros, a találkozó végig szoros volt, de a tapasztaltabb játékosokból álló Fradi a végén egy góllal nyert és összesítésben átvette a vezetést.

A Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC párharcban a csíkiak összesítésben 3:1-re vezetnek, a Gyergyói HK–Brassói Corona párharcban pedig 2:1 a Gyergyó javára. A negyedik negyeddöntő már befejeződött, az Újpest söpréssel, 4:0-ás összesítéssel ütötte ki a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét.

Fotó: Paulikovics Réka

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Fehérvári Titánok–Ferencváros 5–6 (2–3, 2–2, 1–1).
Gólszerzők: Giani Mangone (10. perc), Kovács Alex (19.), Vas Márk Dániel (22.), Colin Keith Campbell (23.) és Mihály Ákos (56.), illetve Tóth Richárd (8.), Brett Willliam Switzer (15.), Nagy Gergő (20. és 39.), Aki Tapani Juusela (26.) és Tóth Adrián (58.).
Kapura lövések: 20–34.
Büntetőpercek: 18–24 (ebből a fradis Tóth Gergelynek 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Berger Ákos és Vladimir Babic, illetve Pálkövi Botond György és Fényi S. Barnabás.
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban 2:1-re vezet a Ferencváros.