Erste Liga: söpréssel lehet elődöntős az UTE

Dobos László 2020. február 26., 22:05

Folytatta jó sorozatát az Újpest csapata a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A lila-fehérek szerdán este hazai pályán 5–0-ra győzték le az újvárosiakat, így összesítésben 3–0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.

A negyeddöntő első három meccsén 14 gólt lőtt az Újpest az Acélbikáknak Fotó: Hajdú Dániel

A szerda esti mérkőzést minden szempontból az Újpest uralta, a kapura lövési mutató 50–20 volt javukra. A felek csütörtökön újra összecsapnak, ha az újpestiek győznek, söpréssel jutnak az elődöntőbe.

Az első két találkozón az Újpest 4–1-re és 5–1-re győzött Dunaújvárosban, így összesítésben 3–0-ra vezet, és még egy győzelemre van szüksége az elődöntőbe jutáshoz.

A további három negyeddöntő, a Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub, a Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub és a Ferencváros–Fehérvári Titánok párharcok egyformán 1–1-re állnak összesítésben.

Fotó: Hajdú Dániel

Jégkorong Erste Liga, negyedöntő, 3. mérkőzés:
Újpesti TE–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0 (3–0, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Varga Arnold (4. perc), Kelin Ainsworth (8., 18. és 39.), Odnoga Mátyás (55.).
Kapura lövések: 50–20.
Büntetőpercek: 8–10.
Játékvezetők: Soós Dániel és Nagy Attila, illetve Balla Norbert és Kis-Király Barna.