A Brassói Corona megelőzte a Debrecent

Dobos László 2020. február 13., 21:57

Háromgólos győzelmet aratott csütörtökön este a Brassói Corona a jégkorong Erste Liga középszakaszában. A barcasági gárda hazai pályán 4–1-re nyert a Debrecen ellen, és ezzel feljött a tabella harmadik helyére.

Jó formában van a Brassó. Uralta a játékot, többet lőtt kapura ellenfelénél Fotó: Alexandra Sânpetru

A középszakasz dobogós helyéért zajló mérkőzésen az első gólt megelőzően egy bunyót láthatott a közönség, amelynek következményeként a 13. percben Bíró Ottó és Sándor Flórián ellen 5 perc+végleges fegyelmit ítéltek a játékvezetők.

A vendégek az első játékrészben megszerezték a vezetést, de a második húsz percben fordított a Corona: Roberto Gliga kétszer, Molnár Zsombor pedig egyszer talált be a debreceni Hetényi kapujába.

A mérkőzés utolsó perceiben kapuslehozatallal próbálkozott a hajdúsági együttes, a korong azonban a brassói Armstronghoz került, aki belőtte az üresen hagyott kapuba.

Jégkorong Erste Liga, középszakasz, felsőház:
Brassói Corona–Debreceni EAC 4–1 (0–1, 3–0, 1–0).
Gólszerzők: Roberto Gliga (28. és 40.), Molnár Zsombor (36.) és Nelson Armstrong (60.), illetve Molnár Dávid (15.).
Kapura lövések: 54–38.
Büntetőpercek: 33–33 (ebből Bíró Ottónak, illetve Sándor Flóriánnak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Csata Attila, illetve Bandi Csaba és Cristian Filip.

A hétvégi program
Péntek: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC, 19 órától Újpest–Fehérvári Titánok.
Szombat: 17 órától Ferencváros–Dunaújvárosi Acélbikák.
Vasárnap: 18.30-tól Gyergyói HK–Újpest, 19.10-től Vasas–Fehérvári Titánok.