Óriási magyar hokisiker Nottinghamben

Dobos László 2020. február 10., 00:26

A magyar férfi jégkorong-válogatott továbbjutott a nottinghami olimpiai selejtezőtornáról, miután a vasárnap esti zárómérkőzésen 4–1-re legyőzte a házigazda brit csapatot. Románia a csoport harmadik helyén végzett.

Ellenállhatatlan volt a magyar hokiválogatott a britek elleni meccsen Fotó: Magyar Jégkorong Szövetség

A gól nélküli első harmadot követően a második húsz percben Stipsicz Bence emberelőnyből, Erdély Csanád pedig egyenlő létszámnál volt eredményes. A záró felvonásban kissé szerencsés találattal a britek szépítettek, ám Hári János villanása visszaállította a kétgólos különbséget, melyet Sofron István növelt háromra, beállítva a végeredményt.

Sikerével Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese a pekingi téli ötkarikás játékok utolsó, augusztus végi kvalifikációs körébe került, ahol 12 együttes szerepel három kvartettben, és a csoportgyőztesek léphetnek jégre a 2022-es téli olimpián.

A torna harmadik helyén az észtek elleni magabiztos sikerével a tizenöt székely játékost a soraiban tudó romániai csapat végzett.

Olimpiai selejtezőtorna, J csoport, 3. forduló:
Magyarország–Nagy-Britannia 4–1 (0–0, 2–0, 2–1).
Gólszerzők: Stipsicz Bence (21. perc), Erdély Csanád (32.), Hári János (46.), Sofron István (52.), illetve Mathew Myers (41.)
Kapura lövések: 20–48.
Büntetőpercek: 24–8 (ebből Hárinak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Jonathan Alarie (kanadai), Ladislav Smetana (osztrák), Joona Elonen (finn) és Josef Spur (cseh)

Románia–Észtország 7–3 (2–2, 2–0, 3–1)

Gólszerzők: Anton Butocsnov (3. és 50. perc), Pavlo Boriszenko (16.), Rokaly Szilárd (31.), Trancă Dániel (35., 42. és 54.), illetve Eduard Slessarevski (3.), Denis Saskin (11.) és Roman Andrejev (45.).
Kapura lövések: 39–31.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Anton Hladcsenko (Ukrajna) és Vlagyimir Jefremov (Kazahasztán), illetve Daniel Beresford (nagy Britannia) és Frederic Monnaie (Belgium).

Korábbi eredmények: Nagy-Britannia–Románia 4–3, Magyarország–Észtország 4–1, Nagy-Britannia–Észtország 7–1 és Magyarország–Románia 3–2 (hosszabbítás után).