Cseh és szlovák hokicsapatoktól tanultak

Dobos László 2020. február 09., 20:38

A hokivilág élvonalába tartozó Csehországból és Szlovákiából érkező csapatok vettek részt a hétvégén Csíkkacfalván lebonyolított nemzetközi jégkorongtornán, amelyet veretlenül nyert meg a Trencsén együttese.

Jó képességű csapatok mutatkoztak be a Felcsíki Műjégpályán Fotó: Pinti Attila

A négycsapatos, EUHL Sekler Cup serleggel díjazott vetélkedőn a házigazda Sapientia U23 csapata mellett az UK Praha (Prága, cseh), a Gladiators Trencin (Trencsén, szlovák) és az UKF Nitra (Nyitra, szlovák) vett részt, az itt összegyűjtött pontok beszámítottak az európai egyetemi hokis ligába, az Europen University Hockey League-be (EUHL).

Közel állt a meglepetéshez a házigazda Sapientia, amely a torna vasárnapi zárómérkőzésén az első játékrész után 2–0-ra vezetett a későbbi győztes ellen, de még a második harmad után is 3–3-at mutatott az eredményjelző, az utolsó játékrészben azonban a tapasztaltabb szlovákiai gárda a maga javára fordította a mérkőzést, és így megnyerte a tornát.

EUHL Sekler Cup, 3. versenynap:

Sapientia–Trencin 3–8 (2–0, 1–3, 0–5).
Gólszerzők: Róth Zoltán (11. és 34. perc), Antal Hunor (17.), illetve Nicolas Janos (25., 30. és 48.), Lukas Berak (32.), Matus Trencan (41.), Marcel Skavarka (42. és 48.), Frank John Osvald (48.).

Praha–Nitra 4–3 (1–2, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Peter Novak (7. és 17. perc), Kristof Spican (21.), Martin Slansky (33.), illetve Árvay Dávid (15. és 19.), Daniel Rzavsky (55.).

Korábbi eredmények: Trencin–Nitra 4–2, Sapientia–Praha 2–3, Sapientia–Nitra 2–5 és Praha–Trencin 2–7.

A torna végeredménye: 1. Trencin 9 pont (19–7), 2. Praha 6 (9–12), 3. Nitra 3 (10–10), 4. Sapientia 0 (7–16).