Női kézilabda BL: a Fradi feltörölte a padlót a Bukaresti CSM-mel

Zátyi Tibor 2020. január 25., 18:53

Sima, tízgólos győzelmet aratott az FTC-Rail Cargo Hungaria a Bukaresti CSM felett a női kéziladba Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában szombaton.

Közel tökéletes meccset játszott a Fradi Fotó: Kovács Tamás/MTI

A Fradi repülőrajtot vett, hiszen egy gyors gólváltást követően zsinórban hat gólt dobott, a 11. percben már 7–1-re vezetett. A több mint tízperces CSM-gólcsendet Neagu törte meg. A Fradi magabiztosan tartotta előnyét, sőt a szünetig tovább növelte azt, 19–10-nél jött a pihenő.

A második játékrész álomszerűen folytatódott a zöld-fehérek számára, zsinórban szerzett négy góllal gyakorlatilag minden kérdést lezártak.

A 37. perctől kezdve már csak arra nem kaptunk választ, hogy hány góllal nyer az FTC, vezetett még egyszer tizennéggyel is,

végül tízzel, 33–23-ra verte a Bukaresti CSM-met, a tabellán pedig leszorította román ellenfelét az utolsó helyre.

A 2-es csoportban a román bajnok Râmnicu Vâlcea kiütéses, tizenötgólos győzelmet aratott a Krim Ljubljana felett.

A következő fordulóban, jövő vasárnap a Fradi az Esbjerg vendége lesz, a CSM az éllovas Metz csapatát fogadja, míg a Rm. Vâlcea a Savehof otthonába látogat.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. forduló, 1-es csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria–Bukaresti CSM 33–23 (19–10), Metz–Rosztov Don 23–20 (11–11), Buducsnoszt–Savehof – szombaton 20 órától.
Az 1-es csoport állása: 1. Metz 8 pont, 2. Esbjerg 6, 3. Kristiansand 5, 4. Rosztov 5, 5. FTC 3, 6. CSM 3.

2-es csoport: Râmnicu Vâlcea–Krim Ljubljana 31–16 (14–8), Kristiansand–Esbjerg 31–35 (15–16), Győri ETO–Brest Bretagne – vasárnap 20 órától.
A 2-es csoport állása: 1. Győri ETO 8 pont, 2. Brest 8, 3. Buducsnoszt 4, 4. Rm. Vâlcea 2, 5. Savehof 2, 6. Ljubljana 2.