Vízilabda-eb: döntős és kijutott az olimpiára a magyar pólócsapat

Székelyhon 2020. január 24., 21:38

A magyar válogatott 10–8-ra legyőzte Montenegró csapatát a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának elődöntőjében, így a finálé mellett kiharcolta a tokiói olimpián való indulás jogát is.

A magyar csapat irányította a mérkőzés második felét, megérdemelt győzelmet aratott Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

A két csapat mindössze négyszer találkozott egymással az Európa-bajnokságok történetében, mind a négy alkalommal Montenegró diadalmaskodott, érdekesség, hogy ebből két januári kontinensviadalon is az elődöntőben csaptak össze a felek. 2012-ben Eindhovenben, négy évvel később pedig Belgrádban is Montenegró jutott a fináléba.

Ami a közelmúlt eseményeit illeti, abból már inkább meríthetett erőt a magyar csapat, amely tavaly áprilisban az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjében 11–7-re győzte le mostani riválisát – írja az MTI.

Jobban kezdte a mérkőzést a montenegróiak, az első két gólt ők szerezték, előnyüket pedig a második negyed közepéig meg is tudták tartani. Ekkora háromnál egyenlített a magyar csapat, majd a szünet előtt Varga góljával megszerezte a vezetést.

Erdélyi (9-es sapkában) egy gólt szerzett a mérkőzésen Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

A harmadik játékrészben már a magyarok diktálták az iramot, előbb kettővel, majd három góllal is elléptek, 8–5-nél kezdődött az utolsó negyed. Próbált közelebb férkőzni Montenegró, a találkozó hajrája pedig nagyon kiélezetté vált, végül az utolsó másodpercekben Varga átejtette a védőjét, beállítva a 10–8-as végeredményt.

Mivel a másik ágon a világbajnoki ezüstérmüknek köszönhetően már olimpiai kvótás spanyolok jutottak a döntőbe, 9–8-ra verték Horvátországot, a magyar válogatotté lett a Budapesten megszerezhető egyetlen tokiói indulási jog.

A magyarok a 2014-es hazai rendezésű Eb óta először jutottak döntőbe, győzniük legutóbb 1999-ben Firenzében sikerült, annak a csapatnak még játékosként tagja volt a mostani szövetségi kapitány.

A magyarok a spanyolokkal együtt szerepeltek a csoportkörben, a két csapat egymás elleni rangadóján múlt csütörtökön 11–11-es döntetlen született.

A döntőt vasárnap este nyolc órától rendezik. Addig is szombaton 18.30-tól a magyar lányoknak szurkolhatunk, akik a női torna bronzmeccsén Hollandiával találkoznak.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, elődöntő:
Magyarország–Montenegró 10–8 (1–2, 3–1, 4–2, 2–3)
Gólszerzők: Varga D. 4, Zalánki 2, Pohl, Erdélyi, Mezei, Vámos 1–1, illetve Radovic 3, Pjesivac 2, Draskovic, Petkovic, Durdic 1–1
Spanyolország–Horvátország 9–8 (0–1, 4–3, 2–2, 3–2)

A 11. helyért: Románia–Törökország 20–3 (5–1, 6–0, 6–1, 3–1)
A 9. helyért: Németország–Georgia 9–8 (2–3, 0–2, 3–2, 4–1)
Az 5–8. helyért: Olaszország–Oroszország 14–12 (5–3, 4–4, 3–1, 2–4), Szerbia–Görögország 12–9 (3–3, 3–2, 4–2, 2–2)