A Brassói Corona utolérte a Sportklubot

Dobos László 2020. január 23., 21:31

Vendéggyőzelemmel zárult a Corona–Ferencváros mérkőzés csütörtökön este a jégkorong Erste Liga középszakaszában. A Fradi a ráadásban lőtt aranygóllal nyert 5–4-re Brassóban, de a Corona pontszámban beérte a Csíkszeredai Sportklubot.

Kemény csatát és kilenc gólt hozott a Corona–FTC összecsapás Fotó: Alexandra Sanpetru

Kilencgólos mérkőzést hozott a csütörtök esti brassói hokimeccs a jégkorong Erste Ligában, amelyen a Fradi 1–0-ra és 4–3-ra vezetett, a hazaiaknak a második játékrész elején kétgólos előnyük (3–1) is volt, de a mérkőzés a rendes játékidőben 4–4-es döntetlennel zárult.

A ráadás csupán 32 másodpercet tartott, amikor Switzer legyőzte Polcot, a brassói kapust (4–5). A hosszabbításos győzelemért a címvédő Ferencváros két pontot, Brassó pedig egyet kapott.

Fotó: Alexandra Sanpetru

A Corona pontszámban beérte a Csíkszeredai Sportklubot a tabellán, és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte a csíkiakat. Következik a középszakasz csúcsrangadója, pénteken este fél héttől a Csíkszeredai Sportklub a Ferencvárost fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, középszakasz, felsőház:
Brassói Corona–FTC-Telekom 4–5 – hosszabbítás után (1–1, 2–1, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Péter Balázs (20. perc), Albert Zagidullin (25.), Pavlo Boriszenko (26.) és Molnár Zsombor (55.), illetve Tóth Adrián (12.), Brett William Switzer (31. és 61.), Nagy Gergő (52.), Anssi Rantanen (54.).
Kapura lövések: 52–50.
Büntetőpercek: 10–14.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Csata Attila és Bandi Csaba.

Erste Liga, felsőház
1. Brassói Corona 2 mérkőzés/6 pont
2. Csíkszeredai Sportklub 1/6
3. FTC-Telekom 1/5
4. Dunaújvárosi Acélbikák 1/4
5. Debreceni EAC 1/0
A felsőházban (1–5. helyek) a Sportklub 6, a Ferencváros 3, a Brassó 2, a Dunaújváros 1, a DEAC pedig 0 bónuszponttal rajtolt.