Másodszorra is kikapott Galacon a GYHK

Gergely Imre 2020. január 19., 21:44

A második Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub mérkőzésen is a házigazdák ünnepelhettek győzelmet, és akárcsak szombaton, vasárnap este is 4–1 lett az eredmény. A meccs a harmadik harmadban dőlt el, amikor hármat lőttek Zabludovszkijék.

A galaciak vasárnap is négyszer mattolták a gyergyói védelmet Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Nem voltak jók az előjelek a Gyergyói HK számára, ugyanis az egy nappal korábbi meccsen

az első harmadban Bobcek, majd Góga is kiesett a sorból sérülés miatt.

Ők vasárnap nem is játszhattak, így a legjobb hátvédek közül kettőre nem számíthatott a csapat. Ennek ellenére negyven percig nem tudott a GYHK fölé nőni a galaci együttes.

Zabludovszkij ugyan a a 8. percben vezetést szerzett a házigazdáknak, de a második játékrész elején Ferencz-Csibi lövésével emberelőnyben egyenlíteni tudott a piros-fehér gárda. A második szünetre 1–1-es döntetlennel mehettek a felek. Az utolsó harmad 4. percében Szkacsov újra vezetést szerzett a házigazdáknak, és ez döntő pillanat volt.

Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

A gyergyóiak – főként fejben – elfáradtak, és egymást követték a kiállítások, Matt Rupert végleges fegyelmit kapott. Zabludovszkij a játékrész közepén háromra növelte a galaci gólok számát, és végül Szkacsov kettős emberelőnyben lezárta a mérkőzést.

A GYHK tehát pontok nélkül utazhat haza, és indulhat is tovább,

hiszen csütörtökön az Erste Liga középszakaszában a Schiller-Vasas vendégeként nagyon fontos meccs vár rájuk.

A galaciak teljesítménye pedig továbbra is jelzi: senkinek nem lesz könnyű dolga ellenük a bajnokságban.

Jégkorong, romániai bajnokság
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 4–1 (1–0, 0–1, 3–0)
Gólszerzők: Gyenisz Zabludovszkij (4. és 50. perc), Jevgenyij Szkacsov (44, 55.), illetve Ferecz-Csibi Róbert (22.)
Kiállítások: 8–48 perc (ebből Matt Rupertnek 10+20 perc fegyelmi)
Kapura lövések: 23–13