Hazai győzelemmel folytatta a Sirius

Horváth Bálint Ottó 2020. január 19., 08:55

Második mérkőzését is megnyerte a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában a Marosvásárhelyi Sirius, szombaton este hátrányból fordítva múlta felül a Bukaresti Agronomiát.

A nagyszünet után fordították a javukra az eredményt a vásárhelyiek. Archív Fotó: Haáz Vince

Ionel Brustur vezetőedző csapata miután múlt hét végén a bajnokságban harmadszor is legyőzte a Nagyváradi CSU-t (69–51), hazai pályán a fővárosiak ellen is begyűjtötte a két pontot. A szezon folyamán az Agronomiával is harmadik alkalommal találkoztak a vásárhelyiek, korábban a Román Kupában rendezett párharcukban egy győzelemmel és egy vereséggel, összesítésben rosszabb kosárkülönbséggel maradtak alul.

A középszakasz alsóházának második fordulójában gyengén kezdett a Sirius, de a második negyedben valamelyest magára talált.

Aztán a nagyszünet után lehengerlő játékot nyújtottak a hazaiak,

akik hamar fordítottak, és tíz ponttal elhúztak, a végéig pedig magabiztosan megőrizték előnyüket.

Újabb győzelmével a marosvásárhelyi csapat feljött a második helyre a csoportban a Konstancai Phoenix mögé, amellyel a hétközi fordulóban, vélhetően a szerdai játéknapon ismét hazai pályán játszik.