Bunyós meccsen verte a Sportklub a Steauát

Dobos László 2020. január 14., 21:18

Sok kiállítással tarkított mérkőzésen győzte le a Csíkszeredai Sportklub kedden este a Bukaresti Steauát a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A csíkiak 8–0-ra nyertek, de három játékosuk mérkőzésbüntetést kapott.

Komolyan vette a Steaua elleni meccset a Sportklub, nyolc gólt lőtt és egyet sem kapott Fotó: Gábos Albin

A korábbi három Steaua elleni mérkőzéssel ellentétben a Sportklub ezúttal nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezésre, a támadásban pedig szinte tökéletesen kihasználta gólhelyzeteit, így az első húsz perc után már 4–0-ra vezetett.

A második harmadban megsokasodtak a kiállítások, volt egy Becze-Creangă bunyó, amely a csíkiak kedvencének kiütéses győzelmével zárult, de a Sportklub játékosa mérkőzésbüntetést kapott.

A harmadik játékrész sem telt el verekedés nélkül, a steauás Filip és a sportklubos Farkas Tamás bunyója is mérkőzésbüntetéssel zárult, mindkét játékosnak hamarabb kellett az öltözőbe vonulnia. A mérkőzés végére is maradt egy mérkőzésbüntetés, három másodperccel a vége előtt Sándor Zoltánt (Sportklub) küldte az öltözőbe a játékvezető.

Fotó: Gábos Albin

A székelyföldiek a mérkőzés második felében nagyon sokat voltak emberhátrányban, ezért a második és a harmadik játékrészt „csak” két-két góllal tudták megnyerni.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 8–0 (4–0, 2–0, 2–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér (7., 15.), Logan William Pyett (8.), Makszim Vesutkin (17.), Evan Brophey (31., 38., 44., 59.).
Kapura lövések: 40–20.
Büntetőpercek: 83–43 (ebből Becze Tihamérnak, Farkas Tamás és Sándor Zoltánnak, illetve Andrei Filipnek egyaránt 5+20 perces fegyelmi).

A további program

Szerda: 17 órától Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub.
Péntek: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc.
Szombat: 11 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc.

A román hokibajnokságban a csapatonként 36 mérkőzéses alapszakaszban minden csapat hatszor mérkőzik meg minden ellenfelével, háromszor hazai pályán és háromszor idegenben. Az alapszakaszt rájátszás követi, az első négy helyezett elődöntőbe jut, ahol az alapszakaszgyőztes a negyedikkel, a második pedig a harmadikkal játszik a döntőbe jutásért.