Fel se jutnak, ki sem esnek

Dobos László 2020. január 11., 10:55

Románia válogatottja elszenvedte harmadik vereségét a litvániai Vilniusban zajló divízió 2/A jelű U20-as jégkorong-világbajnokságon. A romániai fiatalok pénteken este 7–3-ra kaptak ki a házigazdáktól.

Nem tudott előrébb lépni a vb-rangsorban a romániai korosztályos válogatott Fotó: Hockey Lietuva

Jól kezdte a mérkőzést a George Justinian és Nelu Alexe edzők által felkészített együttes, az első tíz perc után Gecse Olivér és Andrei Filip góljaival 2–0-ra vezettek, a hazai együttes azonban az első szünetig kiegyenlített (2–2).

A második játékrész elején kétgólos előnyre tett szert Litvánia (4–2), de Gecse Olivér újabb találatával szépített Románia (4–3). A mérkőzés második felében csak a hazai alakulat volt eredményes, amely végül négygólos győzelmével életben tartotta feljutási esélyeit.

A romániai válogatott – függetlenül az utolsó játéknap eredményeitől – jövőre is a divízió 2/A jelű csoportban marad.

U20-as jégkorong vb, divízió 2/A, 4. forduló:
Litvánia–Románia 7–3 (2–2, 3–1, 2–0).
Gólszerzők: Mantas Stankius (10. perc), Martynas Grinius (17.), Rapolas Marcinkevicius (26.), Timonas Mazulis (28.), Egidijus Binkulis (40.), Dino Mukovoz (42.) és Nikita Piazenko (58.), illetve Gecse Olivér (6. és 34.), Andrei Filip (9.).
Kapura lövések: 36–24.
Büntetőpercek: 8–10.
Játékvezetők: Niclas Lundsgaards (dániai), Muzsik Norbert (magyar) és Davis Zunde (lettországi).

További eredmények: Nagy-Britannia–Spanyolország 4–3– szétlövés után (1–0, 2–3, 0–0, 0–0, 1–0) és Japán–Szerbia 10–2 (2–1, 5–1, 3–0).

A többségében székelyföldi játékosokból álló gárda korábban 5–3-ra nyert Szerbia ellen, majd 8–0-ra kikapott Japántól és 5–3-as vereséget szenvedett Nagy-Britanniától.

Az első három forduló eredményei: Románia–Szerbia 5–3, Japán–Nagy-Britannia 6–3, Litvánia–Spanyolország 5–1, Japán–Románia 8–0, Spanyolország–Szerbia 3–2, Litvánia–Nagy-Britannia 3–6, Nagy-Britannia–Románia 5–3, Japán–Spanyolország 8–0 és Litvánia–Szerbia 3–2.

Az állás: 1. Japán 12 pont (32–5), 2. Litvánia 9 pont (18–12), 3. Nagy-Britannia 8 pont (18–15), 4. Spanyolország 4 pont (7–19), 5. Románia 3 pont (11–23), 6. Szerbia 0 pont (9–21).

A tornagyőztes feljut a divízió 1/B jelű csoportba, az utolsó helyezett pedig kieseik a divízió 2/B-be.

A zárónapi (vasárnapi) program: 12 órától Nagy-Britannia–Szerbia, 15.30-tól Románia–Spanyolország, 19 órától Japán–Litvánia.