Kikapott a britektől az U20-as hokiválogatott

Dobos László 2020. január 09., 21:24

Elszenvedte második vereséget Románia korosztályos válogatottja a litvániai Vilniusban zajló divízió 2/A jelű U20-as jégkorong-világbajnokságon. A romániai fiatalok csütörtökön délután 5–3-ra kaptak ki Nagy-Britanniától.

Már csak a csoportban való maradásért küzdhet a romániai válogatott Fotó: Hockey Lietuva

Rosszul kezdődött a romániai együttes számára a Nagy-Britannia elleni mérkőzés, már az első percben gólt kaptak, és bár a mezőnyjátékban egyenlő ellenfelei voltak vetélytársuknak, az első játékrész a britek 2–0-ás előnyével zárult.

A középső játékrészben szépített a romániai gárda,

majd a harmadik harmad elején Cășăneanu szépségdíjas góljával 2–2-re kiegyenlített.

A hajrában azonban eredményesebbnek bizonyult a szigetországbeli alakulat, amely végül két góllal nyert.

A George Justinian és Nelu Alexe edzők által felkészített romániai együttes többet lőtt kapura ellenfelénél, a védekezésben azonban nagy hibákat követett el. A vesztes csapat legjobb játékosának Részegh Zsoltot választották.

U20-as jégkorong vb, divízió 2/A, 2. forduló:
Nagy–Britannia–Románia 5–3 (2–0, 0–1, 3–2)
Gólszerzők: Mason Alderson (1., 47. és 49. perc), Louis Chabot (16.), Cade Neilson (54.), illetve Dragoș Petrică (22.), Eduard Cășăneanu (45.) és Részegh Zsolt (48.).
Kapura lövések: 26–36.
Büntetőpercek: 22–12 (ebből a brit Jordan Grifinnek 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Niclas Lundsgaards (dániai), Laurynas Stepanevicius (litvániai) és Davis Zunde (lettországi).
További eredmények: Japán–Spanyolország 8–0 (5–0, 3–0, 0–0) és Litvánia–Szerbia 3–2 (2–0, 1–1, 0–1).

A többségében székelyföldi játékosokból álló gárda korábban 5–3-ra nyert Szerbia ellen, majd 8–0-ra kikapott Japántól.

Az első két forduló eredményei: Románia–Szerbia 5–3, Japán–Nagy-Britannia 6–3, Litvánia–Spanyolország 5–1, Japán–Románia 8–0, Spanyolország–Szerbia 3–2 és Litvánia–Nagy-Britannia 3–6.

Az állás: 1. Japán 9 pont (22–3), 2. Nagy-Britannia 6 pont (14–12), 3. Litvánia 6 pont (11–9), 4. Románia 3 pont (8–16), 5. Spanyolország 3 pont (4–15), 6. Szerbia 0 pont (7–11).
A tornagyőztes feljut a divízió 1/B jelű csoportba, az utolsó helyezett pedig kieseik a divízió 2/B-be.

A további program: pénteken 12 órától Spanyolország–Nagy-Britannia, 15.30-tól Szerbia–Japán, 19 órától pedig Litvánia–Románia; vasárnap 12 órától Nagy-Britannia–Szerbia, 15.30-tól Románia–Spanyolország, 19 órától Japán–Litvánia.