Végleges a hokisok olimpiai selejtezős csoportbeosztása

Dobos László 2020. január 09., 12:12

Újrajátszották a Spanyolország–Hollandia jégkorong olimpiai selejtezős mérkőzést, amely decemberben az első harmad után jéghiba miatt félbeszakadt. A lefújás után kialakult a három csoport összetétele.

Magyar–román hokicsata is lesz. Archív Fotó: FRHG

A találkozót elölről kezdték, a csapatok az első szünetre 1–1-es, a másodikra 3–3-as állással vonultak le a jégről, a harmadik harmad elején Hollandia betalált, a végén pedig egy üres kapus góllal 5–3-ra győzött.

A hollandok sikere azt jelenti, hogy második legjobb ranglista helyezettként Kazahsztánba mennek, ahol a házigazdán kívül Lengyelországgal és Ukrajnával játszanak, míg Horvátország Szlovéniába utazik, hogy a szomszédja mellett Japánnal és Litvániával meccseljen.

Az már korábban eldőlt, hogy Nottinghamben Románia, Magyarország, Nagy-Britannia és Észtország játszik a következő körért.

A 2022-es olimpiai selejtezőtorna 3. fordulójának (február 6–9.) csoportbeosztása

G csoport (Jesenice): Szlovénia, Japán, Litvánia, Horvátország.
H csoport (Nur-Szultan): Kazahsztán, Lengyelország, Ukrajna, Hollandia.
J csoport (Nottingham): Nagy-Britannia, Magyarország, Észtország, Románia.