Majdnem elszórakozta előnyét a Sirius

Horváth Bálint Ottó 2020. január 04., 20:15

Az akapszakasz utolsó fordulójában megszerezték első hazai győzelmüket a Marosvásárhelyi Sirius kosárlabdázói, a női Nemzeti Liga nyugati csoportjában 77–71 arányban múlták felül a Nagyváradi CSU-t. A bajnokság középszakaszában a marosvásárhelyi csapat az alsóházban lesz érdekelt.

Fotó: Haáz Vince

A szombat délutáni találkozó legelején hétpontos hátrányba kerültek a hazaiak, akik azonban nagyon gyorsan fordítani tudtak, és megléptek az ellenféltől. Már a nagyszünetben is jelentős volt a Sirius előnye, sőt a folytatásban tovább nőtt a különbség a két csapat között.

Az utolsó negyed előtt már eldőlni látszott a vásárhelyiek győzelme, csakhogy a vendégek nem adták fel, és közel voltak utolérni a házigazdákat.

Huszonkét pontos vezetésük tudatában ugyanis a Sirius játékosai könnyelműen vették a meccs végét, és ez majdnem megbosszulta magát, az utolsó fél percben a váradiak négy pontra is felzárkóztak, de ekkor már nem volt veszélyben a hazai siker.

Akárcsak idegenben, a Sirius hazai pályán is legyőzte a sereghajtó Nagyváradot, ezzel a két győzelemmel, illetve nyolc vereséggel az 5., utolsó előtti helyen zárta az alapszakaszt a nyugati csoportban.

A folytatásban a marosvásárhelyi csapat a középszakasz B csoportjában, a 7–14. helyezettek között játszik tizennégy forduló keretében, ellenfelei a Nagyváradi CSU, a Kézdivásárhelyi SE, a Konstancai Phoenix, a Bukaresti Rapid, a Bukaresti Agronomia és a Municipal Alexandria lesznek.