Megnyerte az olimpiai előselejtezőt a romániai hokiválogatott

Dobos László 2019. december 15., 21:56

Harmadik mérkőzésén is magabiztos győzelmet aratott, így simán diadalmaskodott a Brassóban megrendezett jégkorong olimpiai előselejtezőn Románia válogatottja. A házigazda vasárnap este 10–1-re verte Izlandot.

Klassziskülönbség volt Brassóban a romániai és a többi együttes között Fotó: FRHG

A Románia–Izland döntővel zárult Brassóban a 2022-es téli olimpiai játékok férfi jégkorong-tornájára való kijutásért zajló selejtezők 2. körének K jelű csoportja. A mérkőzés csak papíron volt rangadó, a romániai együttes esélyt sem adott a szigetországbeli gárdának.

Románia megnyerte az előselejtezőt, továbbjutott a selejtezők következő körébe, amelyet 2020. februárjában rendeznek.

Fotó: FRHG

Jégkorong, olimpiai selejtező, 2. kör, K csoport, 3. forduló:
Románia–Izland 10–1 (4–0, 4–0, 2–1).
Gólszerzők: Pavlo Boriszenko (12. perc), Anton Butocsnov (17.), Péter Balázs (18. és 20.), Molnár Zsombor (23. és 32.), Góga Attila (30.), Jevgenyij Jemeljanenko (38.), Fodor Csanád (46.) és Vitalij Kiricsenko (52.), illetve Egill Brigisson (58.).
Kapura lövések: 54–22.
Büntetőpercek: 6–18 (ebből az izlandi Andri Mikaelssonnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Tomasz Radzik (Lengyelország), Alejandro Banos-Garcia (Spanyolország) és Sem Ramirez (Mexikó).

A zárónap másik mérkőzésén:
Izrael–Kirgizisztán 5–4 – hosszabbítás után (1–3, 1–1, 2–0, 1–0).

Korábbi eredmények: Románia–Izrael 15–0, Izland–Kirgizisztán 9–4, Románia–Kirgizisztán 18–2 és Izland–Izrael 5–0.

A brassói torna végeredménye:
1. Románia 9 pont (43–3),
2. Izland 6 pont (15–14),
3. Izrael 2 (5–24),
4. Kirgizisztán 1 (10–32).

A továbbjutást kiharcoló román csapat

Kapusok: Polc Patrik, Tőke Zoltán (mindketten Brassói Corona).
Hátvédek: Farkas Tamás, Sallo Alpár, Gecse Hugó, Györfy Tihamér (mind Csíkszeredai Sportklub), Pavlo Boriszenko, Bíró Ottó (mindketten Brassói Corona), Jevgenyij Jemeljanenko (Galaci CSM), Góga Attila (Gyergyói HK).
Csatárok: Gajdó Balázs, Péter Balázs, Trancă Dániel, Roberto Gliga, Molnár Zsombor, Mircea Constantin, Bíro Gergő (mind Brassói Corona), Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu (mindketten Csíkszeredai Sportklub), Vitalij Kiricsenko, Anton Butocsnov (mindketten Galaci CSM), Péter Zsolt (Gyergyói HK).
Stáb: Julius Penzes vezetőedző, Marius Trandafir másodedző.