Nem termett babér a csíki kosarasoknak Galacon

Dobos László 2019. december 14., 21:36

Bár két játékrészt sikerült megnyerniük a csíki kosárlabdázóknak Galacon, mégis 95–77 aranyú vereséget szenvedtek az Al-Duna-parti városban a román férfi kosárlabda-bajnokság B csoportjában.

Nem tudta szorossá tenni a VSK a galaci meccset Fotó: Gábos Albin

Villámrajtot vett a galaci gárda a szombat esti mérkőzésen, hazaiak 11–0-val kezdtek, majd az első szünetre már 20 pontos volt az előnyük.

A második negyedet a vendég székelyföldiek nyerték 8 ponttal, de a harmadik játékrész újra a galaciaké volt, akik a mérkőzés háromnegyedénél már 25 ponttal vezettek. Az utolsó tíz percet újra a csíkiak nyerték, de nem tudták szorossá tenni a végét.

A csíkiak a következő fordulóban, december 21-én, szombaton délután 5 órától a Medgyesi CSM csapatát fogadják a sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, B csoport, 10. forduló:
Galaci CSM–VSK Csíkszereda 95:77 (38:18, 14:22, 24:11, 19:26).
A vendégek pontszerzői: Cassidy Mac Gregor 20 pont (ebből 5 hárompontos), Mambi Diawara 12 (1), Meshack Wandja Lufile 10, Matevz Magusar 10 (1), Adrian Movileanu 6, Marko Cergic 6 (2), László Arnold 5 (1), Medgyesy Róbert 4, Raul Olariu 2 és Cristian Mocrițchi 2. Játszott még: Nagy Sándor.