Gligáék lehokizták az izraelieket

Dobos László 2019. december 12., 22:45

Gólzáporos győzelemmel kezdte meg a Brassóban zajló jégkorong olimpiai selejtezőtornát Románia válogatottja. Roberto Gligáék csütörtökön este 15 gólt lőttek Izraelnek.

A romániai játékosok kíméletlenül bombázták az izraeli kaput Fotó: Pinti Attila

Kevés néző, csak közel ötszázan voltak kíváncsiak a csütörtök esti Románia–Izrael találkozóra a brassói olimpiai jégcsarnokban, ahol a székelyföldi születésű játékosokra, és a honosított idegenlégiósokra épített házigazda együttes az első perctől az utolsóig végigtámadta a mérkőzést, a kapura lövések aránya 82:6 volt Péter Balázsék javára.

A gólkülönbség lehetett volna nagyobb is, de Yehonatan Reisinger, majd Omar Sharir, az izraeli kapusok bravúrt bravúrra halmoztak. Érdekesség, hogy az utolsó tíz percben 8 gól született.

Jégkorong, Olimpiai selejtező, K csoport, 2. forduló:
Románia–Izrael 15–0 (1–0, 4–0, 10–0).
Gólszerzők: Daniel Trancă (5. és 56.), Anton Butocsnov (22. és 60.), Gajdó Balázs (23.), Vitalij Kiricsenko (30.), Salló Alpár (40.), Eduard Cășăneanu (48. és 60.), Roberto Gliga (50.), Bíró Ottó (53.), Farkas Tamás (55.), Fodor Csanád (56.), Pavlo Boriszenko (58. és 59.).
Kapura lövések: 82–6.
Büntetőpercek: 24–6 (ebből az izraeli Itay Vaitznak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Ramon Sterkens (Hollandia), Alejando Banos Garcia (Spanyolország) és Nicholas Verbdruggen (Hollandia).

A nyitónap másik mérkőzésén: Izland–Kirgizisztán 9–4 (2–0, 2–2, 5–2).

A további program: pénteken 15 órától Izland–Izrael, 19 órától Románia–Kirgizisztán, vasárnap 15 órától Izrael–Kirgizisztán, 20 órától Románia–Izland. A csoportból csak az első helyezett jut tovább.