Magyar csapattal találkozik a BL-negyeddöntőben az Elektromaros

Horváth Bálint Ottó 2019. december 09., 13:10

Kettős győzelemmel jutott be a női tekézők Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé a Marosvásárhelyi Elektromaros. A negyeddöntőben a magyar bajnok Zalaegerszegi TE lesz a vásárhelyiek ellenfele.

Hazai pályán és idegenben is nyertek a vásárhelyiek Fotó: Marosvásárhelyi Elektromaros

Két héttel korábban a marosvásárhelyi alakulat 6–2 arányban nyert hazai pályán az SV Pöllwitz ellen, így előnyből várta a hétvégi németországi visszavágót. Szoros küzdelem végén az Elektromaros 5–3-ra (3552–3535 ledöntött fa) idegenben is győzni tudott, a pontokat Duka Tilda (640), Maris Ciobanu (629), Fekete Réka (594), Sáfrány Anita (625), Seres Bernadett (570) és Ana-Maria Poetașu (494) szerezték, míg Ábrám Mónika Krisztina csere volt.

A BL negyeddöntőjében a Marosvásárhelyi Elektromaros a magyar bajnok Zalaegerszegi TE együttesével találkozik, a párharc első mérkőzését január 25-én idegenben, a visszavágót február 15-én hazai pályán játssza. A győztes továbbjut a március 28–29-én a vajdasági Apatinban megrendezendő négyesdöntőbe.