Teqball-vb: bronzmeccsek várnak a székelyekre

Zátyi Tibor 2019. december 07., 20:16

Mindhárom versenyszámban a legjobb négy közé jutottak a székely versenyzők a budapesti teqball-vébén, ám egyesben, párosban és vegyes párosban is elbukták az elődöntőket, így a harmadik helyekért szállnak harcba.

Györgydeák Apor csupán egy meccset, az elődöntőt veszítette el Fotó: Góbék Teqball Team

Egyéniben Györgydeák Apor kemény meccsel kezdte az egyenes kiesési szakaszt, japán ellenfelével szemben szetthátrányból fordítva lépett tovább a nyolc közé. Itt a német Nissleint győzte le egy szoros és egy kevésbé szoros szettben. Az elődöntőben a torna egyik fő esélyese, a magyar Blázsovics Ádám volt Györgydeák ellenfele, két szettes meccsen kiejtette a Góbék Teqball Team képviselőjét,

aki a bronzmérkőzésen aratott győzelemmel vigasztalódhatott, harmadik helyen végzett a vébén.

Ugyancsak magyarok állították meg a székelyek vegyes páros csapatát. Lázár Zsolt és Mitri Rita magabiztos játékkal nyerte meg csoportját, a negyeddöntőben pedig folytatódott a jó forma, a francia páros nem jelentett akadályt számukra. Az elődöntőben a Bányik Csaba/Janicsek Zsanett páros várt Mitriékre, akik nem találták a magyarok játékának ellenszerét, így vereséget szenvedtek.

A vegyes páros bronzmérkőzését és döntőjét vasárnap rendezik, a székely duó ellenfele a montenegrói Nikola Mitro/Maja Umicsevics kettős lesz.

A négy legjobb csoportmásodik egyikeként jutott tovább a selejtezőkből az Ilyés Szabolcs/Lázár Zsolt duó a párosok versenyében, és meg sem állt az elődöntőig. A nyolcaddöntőben összesen öt pontot engedett észak-ír ellenfelének. A következő körben már sokkal keményebb feladat várt a fiúkra, a spanyol páros óriásit harcolt.

Az első szettet a góbék magabiztosan nyerték, a másodikban viszont végletekig kiélezett csatában a spanyolok. A mindent eldöntő szettben óriási izgalmak között a székelyek 22–20-ra nyertek és bejutottak az elődöntőbe.

Világbajnokok vártak Lázárékra a négy között, a montenegrói Marojevics/Mitro kettős pedig az asztalnál is bebizonyította, hogy a legjobb a világon.

A döntőben a magyar Blázsovics/Bányik párossal csatáznak majd az aranyéremért.

A székely duóra így a bronzmérkőzés vár, vasárnap délben azzal a francia Grondin/Rabeux párossal találkoznak, akiktől a csoportkörben 20–15-ös vereséget szenvedtek.

Teqball-vébé, egyéni
Nyolcaddöntő: Györgydeák Apor–Wase Akinori (Japán) 2–1 (15–20, 20–14, 20–11)
Negyeddöntő: Györgydeák Apor–Joel Nisslein (Németország) 2–0 (20–15, 20–9)
Elődöntő: Györgydeák Apor–Blázsovics Ádám (Magyarország) 0–2 (10–20, 13–20)
A 3. helyért: Györgydeák Apor–Bogdan Marojevics (Montenegró) 2–1 (19–20, 20–5, 20–16)

Vegyes páros
Negyeddöntő: Lázár Zsolt/Mitri Rita–Belus Jean/AMelie Julian (Franciaország) 2–0 (20–6, 20–15)
Elődöntő: Lázár Zsolt/Mitri Rita–Bányik Csaba/Janicsek Zsanett (Magyarország) 0–2 (12–20, 8–20)
Bronzmérkőzés: Lázár Zsolt/Mitri Rita–Nikola Mitro/Maya Umicsevics (Montenegró) – vasárnap

Páros
Nyolcaddöntő: Ilyés Szabolcs/Lázár Zsolt–Sam Madden/Luke Madden (Észak-Írország) 2–0 (20–2, 20–3)
Negyeddöntő: Ilyés Szabolcs/Lázár Zsolt–Javier Asensio/Francesco Santiago (Spanyolország) 2–1 (20–11, 18–20, 22–20)
Elődöntő: Ilyés Szabolcs/Lázár Zsolt–Bogdan Marojevics/Nikola Mitro (Montenegró) 0–2 (9–20, 8–20)
Bronzmérkőzés: Ilyés Szabolcs/Lázár Zsolt–Julien Grondin/Hugo Rebaeux (Franciaország) – vasárnap