Hosszabbításban győzte le Hongkongot a romániai hokiválogatott

Zátyi Tibor 2019. december 05., 16:17

Hongkong felett hosszabbításban aratott győzelemmel folytatta menetelését csütörtökön Románia válogatottja a Bulgáriában zajló női divízió 3-as jégkorong-világbajnokságon.

Nehezen jött össze, de megérdemelt győzelem született. Archív Fotó: Daniel Maximilian Milata

A csütörtöki mérkőzésen a gól nélküli első játékrészt követően a második harmad végén kettős emberelőnyben vezetést szerzett az ellenfél, ám Románia még a szünet előtt Popescu Magdolna ugyancsak emberelőnyben lőtt góljával válaszolt.

Az utolsó játékrészben mindkét csapat előtt adódtak emberelőnyös helyzetek, újabb találat viszont csak a hosszabbításban esett, ezt Ana Voicu szerezte.

A romániai játékosok majdnem kétszer annyit lőttek kapura, mint az ázsiaiak (27–14), és többet játszottak emberhátrányban (26, illetve 22 perc kiállítás).

A román válogatott második győzelmét érte el a vébén, szerdán Dél-Afrika ellen nyert. Pénteken szünnap lesz, majd szombaton 20 órakor a házigazda Bulgária, vasárnap 16.30-kor pedig Litvánia lesz Románia ellenfele.