Nem kegyelmezett az Imperial Wet

Dobos László 2019. december 04., 19:50

Tízgólos győzelmet aratott a címvédő Csíkszeredai Imperial Wet a szebb napokat is megélt Futsal Klub Székelyudvarhely felett a román teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának szerda esti mérkőzésén.

Egy tucat gólt hozott a Hargita megyei futsal-rangadó Fotó: Gábos Albin

Kevesen, csak közel kétszázan voltak kíváncsiak a teremlabdarúgó 1. Liga Hargita megyei rangadójára Csíkszeredában, melyen az Imperial Wet az FK Székelyudvarhelyt fogadta a Kós Károly utcai sportcsarnokban.

Az első félidőben szinte végig az udvarhelyi térfélen zajlott a játék, a vendégek erejéből csupán pár ellentámadásra futotta.

Szünetben 8–0–ra vezetett az Imperial Wet, és az első félidőben mutatott játék alapján úgy tűnt, hogy legalább ugyanennyi gól születik majd a második félidőben is.

Fotó: Gábos Albin

Nem így történt, határozottabb, harcosabb udvarhelyi csapat lépett pályára a második félidőben, amely előbb lőtt egy kapufát, majd a 30. percben szépített (8–1).

Az utolsó tíz percben újra az Imperial játszott fölényben, de a sok helyzetből csak három gólt tudtak lőni (11–1).

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz 11. forduló:
Csíkszeredai Imperial Wet–Futsal Klub Székelyudvarhely 11–1 (8–0).
Gólszerzők Iszlai Richárd (3. és 36. perc), Cristian Matei (6., 14., 35.), Küsmödi Tamás (8., 16., 17.), Florin Matei (9., 20.), Tankó Levente (40.), illetve Bálint Andor (30.).
Játékvezetők: Ionuț Smeu (Brăila) és Marian Carp (Galac). Megfigyelő: Vasile Donțu (Galac).
Imperial Wet: Victor Lopez Gonzales – Iszlay Richárd, Bogdan Covaci, Florin Matei, Adrian Pânzaru. Cserék: Gică Dospinescu, Paltán Roland (kapusok), Tankó Levente, Küsmödi Tamás, Hadnagy István, Andre Luiz Nogueira, Savio Valadares, Cristian Matei, Marko Prsic. Vezetőedző: Cosmin Gherman.
Futsal Klub Székelyudvarhely: Györfi Bálint – Szécsi Barna, Kedei Barna, Gálfi Artúr, Balázsi Attila. Cserék: Mánya Szabolcs, Jakab Tamás, Tifán Tamás, Bíró Attila, Sebestyén Norbert, Balázs Norbert, Bálint Andor, Kerestély József, Hegyi Zoltán. Vezetőedző: Mánya Szabolcs.

A 11. forduló további programja: vasárnap 18 órától Dunărea Călărași–Dévai Autobergamo, kedden 18 órától Temesvári Informatica–Kolozsvári Clujana. A Galaci United csapata szabadnapos lesz.