Elszórakozták előnyüket a román kézisek, vereség Montenegró ellen

Horváth Bálint Ottó 2019. december 04., 10:10

Esélye volt a győzelemre, de elveszítette a Montenegró elleni rangadót a román női kézilabda-válogatott a Japánban zajló világbajnokság C csoportjának szerdai játéknapján. Pénteken Magyarország ellen sorsdöntő összecsapás következik, a továbbjutás lesz a tét.

Négy góllal is vezettek, nem tudták megtartani Fotó: IHF

Montenegrói vezetéssel kezdődött a mérkőzés, a román játékosok azonban hamar felvették az iramot, és a teljes első félidőben előnyben játszottak, a szünetben pedig egy góllal vezettek.

A második játékrész elején még jobb helyzetbe került a román csapat, amely négy góllal is elhúzott.

Alig néhány percen belül azonban hibát hibára halmoztak támadásban, az ellenfél pedig zsinórban hét gólt szerzett, és átvette a vezetést.

A végéig a románok hiába próbálkoztak, már nem tudták utolérni a montenegróiakat, akik megőrizték egygólos győzelmüket, és továbbjutottak.

Ezzel a vereséggel a román válogatottnak még mindig maradt esélye a harmadik hely elérésére,

a csoportkör utolsó fordulójában pénteken 12 órától Magyarországgal sorsdöntő mérkőzést játszik a továbbjutásért.

Női kézilabda, világbajnokság, Japán, C csoport, 4. forduló:

Románia–Montenegró 26–27 (12–11).
Románia: Neagu 11, Perianu, Dache 4-4, Pintea, Udriștioiu 3-3, Iuganu 1.

Spanyolország–Kazahsztán 43–16 (19–11).

Magyarország–Szenegál – szerdán 12 órától.

Az állás: 1. (továbbjutott) Spanyolország 8 pont (132–77), 2. (továbbjutott) Montenegró 8 (116–96), 3. Románia 4 (93–102), 4. Magyarország 2 (88–69), 5. Szenegál 0 (69–87), 6. Kazahsztán 0 (72–134).