Megyeis csapatok búcsúztak a kupaküzdelemtől

Zátyi Tibor 2019. december 03., 15:03

Több meglepetés is született a labdarúgó Román Kupa 3. fordulójának udvarhelyszéki mérkőzésein: kiesett a megyei bajnokság nyugati csoportjában második Székelyudvarhelyi Roseal és negyedik Farcád is.

Malomfalva „idegenben” harcolta ki a továbbjutást Fotó: Erdély Bálint Előd

A Székelyudvarhelyi Roseal hiába vezetett már az első percben Máréfalván, a hazaiak fordítottak, a továbbjutást érő gólt az utolsó percben szerezték. A 4. Liga éllovasa, a Székelyudvarhelyi Sporting megküzdött a továbbjutásért Zetelakán, a fordulatos mérkőzés végén, emberhátrányban játszva lőtt góllal győzött 4–3-ra. Agyagfalva a második félidő elején már 3–0-ra vezetett Farcádon, ám hamar elillant tetemes előnye, a hazaiak hét perc alatt egyenlítettek. A sokkból felébredt Agyagfalva és a hajrában megszerezte a továbbjutást érő gólt.

Tizenegy gól esett Kissolymosban, a hazaiak a hosszabbításban verték 6–5-re Szentábrahámot, míg Oklánd a hajrában fordítva ejtette ki Lövétét. Farkaslaka az 5. Liga udvarhelyszéki csoportját vezető Székelyudvarhelyi Golimpiákosz otthonában harcolta ki a továbbjutást. Malomfalva „idegenben” lépett tovább a Kupában, a mérkőzésnek Szentlélek volt a házigazdája, ám az összecsapást a malomfalvi pályán rendezték.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második félidő közepéig tartott a Székelykeresztúri Egyesülés–Nagygalambfalva találkozó, a 66. percben 2–0-s állásnál félbeszakadt a mérkőzés, mivel a vendégcsapat játékosainak száma hét alá csökkent.

Labdarúgó Román Kupa, 3. forduló

Máréfalva–Székelyudvarhelyi Roseal 3–2 (1–2)
Gólszerzők: Balázs Krisztián (15.), Zoltán Ferenc (67., 90.), illetve Ciprian Mogoșanu (1.), Gagiu Zsolt (42.).

Zetelaka–Székelyudvarhelyi Sporting 3–4 (1–2)
Gólszerzők: Fodor Attila (11.), Simon Arnold (53.), Bíró Zalán (77.), illetve Schram Péter (8., 18.), Bíró Zoltán (69., 90.). Kiállítva Dobai Norbert (82., Sporting).

Farcád–Agyagfalva 3–4 (0–2)
Gólszerzők: Szígyártó Lajos (71.), Kádár Csaba (75.), László Csaba (77.), illetve Hegyi Attila (22., 34.), Nagy Attila (49.), Csomor Zalán (85.).

Szentegyháza–Homoródalmás 0–1 (0–0)
Gólszerző: Knobloch Zoltán (59.), kiállítva Mag Árpád (35.), illetve Mag Arnold (35.).

Szentlélek–Malomfalva 1–3 (1–1)
Gólszerzők: Miklós Levente (25.), illetve Csender Andor (30.), Pál Árpád (84., 90.).

Székelykeresztúri Egyesülés–Nagygalambfalva 2–0
Gólszerzők: Kovács Ákos (16.), Gagyi Tamás (58.) – a 66. percben félbeszakadt a mérkőzés, mivel a vendégeknél hét alá csökkent a pályán levő játékosok száma, így a hazai csapat 3–0 nyert.

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Farkaslaka 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Béla Levente (78.), Égei János (80.), kiállítva Orbán Vilmos (90., Farkaslaka).

Kissolymos–Szentábrahám 6–5 (2–2, 4–4, 5–5, 6–5) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Fogarasi Szilárd (6.), Sós Hunor (38., 48.), Fazakas János (80.), Csapai Róbert (101., 111.), illetve Bálint Andor (21., 35., 71., 104.), Gál Attila (86.).

Oklánd–Lövéte 3–2 (0–1)
Gólszerzők: Kovács Levente (73.), Egyed Csongor (81.), Csíki Miklós (83.), illetve Kelemen Szilárd (15.), Pál Sándor (60.).

A 4. fordulót 2020 februárjára ütemezte a HMLE.

A nyolcaddöntőben: Szárhegyi Bástya–Csíkszentdomokos, Szépvízi MŰ–Gyergyószentmiklósi VSK, Lázárfalvi Mohos–Csíkszentsimoni FC, Kissolymos–Székelykeresztúri Egyesülés, Máréfalva–Farkaslaka, Székelyvarság–Székelyudvarhelyi Sporting, Oklánd–Homoródalmás, Agyagfalva–Malomfalva.