Kikaptak a csíki kosárlabdázók Olténiában

Dobos László 2019. december 01., 10:28

Tizennégy pontos vereséget szenvedett szombaton este Zsilvásárhelyen a VSK Csíkszereda a román felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszában. A csíkiak 87:73 arányban kaptak ki a CSM Târgu Jiu vendégeként.

Még nincsenek csúcsformában a VSK kosárlabdázói Fotó: Gábos Albin

Csak az első percekben volt szoros a zsilvásárhelyi mérkőzés, mivel az első szünetre már 18 pontra nőtt a hazai gárda előnye, és ebből a meccs végéig gazdálkodni tudtak.

A vendég székelyföldi együttes megnyerte ugyan a második és a negyedik negyedet, de ez kevés volt a szoros eredményhez.

Nyolc mérkőzést követően a VSK Csíkszereda 9 pontot gyűjtött (egy győzelem és hét vereség). A csíkiak a következő fordulóban (december 7.) Konstanca csapatát fogadják a Sepsi Arénában.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, B csoport, 8. forduló:
CSM Târgu Jiu–VSK Csíkszereda 87:73 (28:10, 17:23, 20:16, 22:24).
A vendégek pontszerzői: Meshack Wandja Lufile 31, Matevz Magusar 15 (2), Raul Olariu 9 (1), Marko Cergic 8 (2), Adrian Movileanu 5 (1), Lokodi Mátyás 2, Medgyesy Róbert 2 és Cristian Mocrițchi 1. Játszott még: László Arnold.