Ismét kikapott a Sportklub a Galaci CSM-től

Dobos László 2019. november 27., 21:53

Második hétközi hazai mérkőzését is elveszítette a Csíkszeredai Sportklub a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A csíkiak a keddi 6–3-as vereség után szerdán este 6–5-re maradtak alul a Galaci CSM-vel szemben.

Fotó: Gábos Albin

Nem hozott szép hokit a szerda esti mérkőzés, a találkozón nagyon sok volt a megszakítás, a vitatkozás. Az első harmadban kiegyensúlyozott játékot láthatott a közel 600 néző, de a vendégek jobbak voltak a helyzetkihasználásban, és 3–1-re nyerték az első játékrészt.

A második húsz percben többet támadott a székelyföldi együttes, többet lőtt kapura, azonban ez a harmad 3–3-as döntetlennel zárult,

a vendégek újra jobban használták ki helyzeteiket, hat kapura lövésből három gólt szereztek.

Az utolsó játékrész szinte teljes egészében a galaci térfélen zajlott, a kapura lövések mutatóját 23:5-re nyerte a Sportklub, de a 23 kapura lövésből csak egy gólt tudott szerezni. A mérkőzés utolsó két percére emberhátrányba került a Galac, a Sportklub pedig kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de

az egyenlítés a hat a négy elleni játékban sem sikerült.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 5–6 (1–3, 3–3, 1–0).
Gólszerzők: Bíró Tamás Áron (2.), Andrej Taratuhin (23.), Joshua Shalla (23. és 38.), Salló Alpár (42.), illetve Szergej Pajor (6.), Mihail Rybalko (7. és 25.), Jevgenyij Skacsov (9. és 34.), Patrick Machala (34.).
Kapura lövések: 56–24.
Büntetőpercek: 12–53 (ebből a galaci Adrian Irimiának 10 perc fegyelmi, a szintén galaci Makszim Rybalkónak pedig 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Crișan Hunor, illetve Fehér Imre és Péter Vilmos.